Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Borç Limiti Konusunda Olumlu Sinyal Geldi

Dünyanın en güçlü ekonomisine sahip ABD’de borç limiti konusu gündemde. Limitin artırılması için görüşmeler devam ediyor. McCarthy’den açıklama geldi.
ABD’den Borç Limiti Konusunda Olumlu Sinyal Geldi
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nde borç limitine yönelik telaş devam ediyor. Federal hükümet temerrüde yol açabilecek 31,4 trilyon dolarlık borç limitine ulaştı. Bu çerçevede ABD’nin alabileceği borçların üst sınırıyla ilgili görüşmeler devam ediyor. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, borç limitiyle ilgili görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

McCarthy, görüşmelerin bir hafta öncesine göre çok daha olumlu bir konumda olduğunu, borç limiti konusunun profesyonel anlamda ele alındığını söyledi.

ABD’nin tarihi bir temerrüde düşmesini önlemek için ABD Başkanı Joe Biden’ın müzakereciler tarafından uzlaşılan anlaşmayı oylayacağını ifade etti.

Temsilciler Başkanı, anlaşmanın bu hafta sonu gerçekleşebileceğini, müzakerecilerin harcama kesintilerinin miktarını ve borç tavanı artışının boyutunu istişare ettiğini vurguladı.

ABD Hazine Bakanı Jennet Yellen, geçtiğimiz günlerde McCarthy’e yazdığı mektupta borç limitinin 1 Haziran tarihine kadar artırılmaması veya askıya alınmaması halinde ABD’nin nakit sıkıntısı çekebileceğini söylemişti.

17 Mayıs’ta konuyla ilgili görüşlerini bildiren Biden ise ABD’nin temerrüde düşmeden anlaşmaya varılacağından emin olduğunu dile getirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu