Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Yaklaşık İki Yılın En Zayıf Büyümesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde Ekonomik Analiz Bürosu tarafından paylaşılan verilere göre yılın ilk çeyreğinde büyüme oranı yüzde 1,4 düzeyinde oldu. İşte detaylar;
ABD’de Yaklaşık İki Yılın En Zayıf Büyümesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Haftanın en önemli verilerinden biri olarak kabul edilen ve küresel piyasaların radarında yer alan verilerden biri olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) büyüme rakamları açıklandı.

Dünyanın en büyük ekonomisinde, reel gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH), 2024’ün ilk çeyreğinde yüzde 1,3 olan beklentileri aşarak yüzde 1,4 artış gösterdi. ABD, 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 2,2, ikinci çeyreğinde yüzde 2,1 ve  üçüncü çeyreğinde yüzde 4,9 büyüme kaydetmişti.

ABD’den Haziran için Kritik Büyüme Verisi GeldiKaynak: BEA

ABD ekonomisinde son 7 çeyreğin en düşük büyüme oranı görüldü. Ekonomik Analiz Bürosu (BEA) tarafından paylaşılan verilerde reel GSYİH’deki artışın tüketici harcamaları, konut sabit yatırımları, konut dışı sabit yatırımlar ve özel envanter yatırımlarındaki düşüşle kısmen dengelenen eyalet ve yerel yönetim harcamalarındaki artışları yansıttığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın