Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Tahviller için 2024’te Beklenti Ne? Gözler FED’de

ABD Merkez Bankası’nın 2024’te faiz indirimi yapacağına kesin gözüyle bakılırken 10 yıllık tahviller için beklentiler paylaşılmaya devam ediyor. İşte detaylar;
ABD’de Tahviller için 2024’te Beklenti Ne? Gözler FED’de
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) açıklanan kritik verilerle birlikte tahvillerin performansı yakından takip ediliyor. Tahvillerde 5 Ocak’ta açıklanan tarım dışı istihdamın beklentilerden yüksek gelmesiyle satış dalgası görülse de tahvillerin 2024’te değer kazanacağı düşünülüyor.

Tahvillerdeki son düşüşler, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz indirmeye başlamadan önce yüksek getirilerden yararlanma şansı olarak görülüyor. ABD 10 yıllık tahvil getirileri, FED’in en erken 2024’ün Mart ayı itibarıyla faiz indirimlerine başlayacağı beklentisiyle Ekim’deki zirve seviyelerinin altında 4,036 seviyesinde bulunuyor.

“Faiz İndirimlerinin Masadan Kalkması Gerekiyor”

JPMorgan Asset Management Portföy Yöneticisi Priya Misra, yüzde 4 – yüzde 4,2 arasındaki her getiri seviyesinin 10 yıllık ABD tahvilinde kendisi için bir alım fırsatı olduğunu söyledi. Yüzde 4,2’nin yukarı yönlü kırılabilmesi için faiz artışlarının geri gelmesi ve faiz indirimlerinin masadan kalkması gerektiğini belirtti.

TD Securities stratejistleri, işgücü piyasası soğuduğunda ABD 10 yıllık tahvil getirisinin 2024’ü yüzde 3’te tamamlayacağına inandıklarını bildiriyor.

Columbia Threadneedle Investments’tan Gene Tannuzzo, yıl boyunca 10 yıllık ABD tahvil getirisinin yüzde 3,5 seviyesinin altına düşebileceğini ifade etti. Söz konusu getirinin enflasyonun düşmesine ve büyümenin zayıflamasına bağlı olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın