Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de NFT Marka Başvuruları 2022’de 4 Bini Geçti

Kripto para piyasası bu yılın başından bu yana daralırken, NFT’lerin geleceğinin parlak olduğu görülüyor.
ABD’de NFT Marka Başvuruları 2022’de 4 Bini Geçti
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası genişliyor ve daha fazla yatırımcının ilgisini çekiyor. Piyasada son dönemde en çok yükselen varlıklardan birisi ise NFT’ler oldu.

Yapılan araştırmalar, NFT’lere yönelik ticari marka başvurularının hızla arttığını gösteriyor. Ticari marka ve patent avukatı Michael Kondoudis, ABD’de, NFT ile ilgili ticari marka başvurularının 2022’de 4.000’i geçtiğini açıkladı.

Bu rakam günlük ortalama 27 NFT ticari markasının dosyalandığı anlamına geliyor. Geçen yıl bu rakam 363’te kalmıştı.

2022 NFT ticari marka başvuruları
Kaynak: Twitter

2022 için en verimli dönem, 1.023 yeni NFT markasının tescil edildiği Mart ayı oldu. Ocak ayı 637 başvuru ile şimdiye kadar gözlemlenen tüm ayların en düşüğü oldu. Şubat’ta 770, Nisan’da 876 ve Mayıs’ta 743 yeni ticari marka başvurusu yapıldı.

Mevcut büyüme, 2020’nin tamamına kıyasla 1.349 kat ve 2022’nin sadece yarısına gelinmesine rağmen, geçen yılın tamamını çoktan geride bıraktı.

GCM Yatırım Banner

NFT pazarına yönelik kurumsal ilgideki artış bu durumu özetler nitelikte. Geçtiğimiz günlerde ödeme devi Mastercard, kullanıcılara NFT ticareti yapma imkanını sunacağını duyurmuştu.

Yapılan araştırmalar geçen ay itibarıyla NFT ticaret hacminde yüzde 200’ün üzerinde büyüme gerçekleştiğini ortaya koymuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.