Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Kripto Para Madenciliği için İnceleme Çağrısı Yapıldı

ABD Temsilciler Meclisi’nde demokratlar, kripto para madenciliğinin incelenmesi gerektiğini belirtiyor. Detaylar geliyor…
ABD’de Kripto Para Madenciliği için İnceleme Çağrısı Yapıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para madenciliği operasyonları son zamanlarda hükümetler ve düzenleyiciler tarafından yaygın bir şekilde tartışılıyor. Son olarak ABD Temsilciler Meclisi içerisindeki bürokratlardan kripto para madenciliğinin incelenmesine yönelik çağrı yapıldı.

Temsilciler Meclisi Doğal Kaynaklar Komitesi bünyesinde bir alt komiteye liderlik eden ABD Temsilcisi Jared Huffman, federal çevre yetkililerini kripto para madenciliğinin sonuçlarını daha fazla incelemeye çağırdı.

Milletvekilleri tarafından imzalanan mektupta “Ülke genelinde kripto para madenciliği tesislerinin toplulukları kirlettiğine ve sera gazı emisyonlarına büyük ölçüde katkıda bulunduğuna dair raporlarla ilgili ciddi endişelerimiz var” ifadeleri yer alıyor.

Kripto madenciliği tesislerinin yakınında yaşayan insanların, bu tesislerden kaynaklanan hava, su ve gürültü kirliliğinin etkilerine maruz kaldığı kaydedildi.

Karbon Emisyonu Vurgusu Yapıldı

Mektupta aynı zamanda İklim Krizi üzerine Meclis Seçim Komitesi’nin bir üyesi olan Huffman, Başkan Joe Biden’in kriptonun iklim etkilerinin daha derinden anlaşılmasını ve daha temiz teknolojilerin desteklenmesini talep eden son yürütme emrinden övgüyle bahsetti.

GCM Yatırım Banner

ABD Başkanı Joe Biden geçtiğimiz haftalarda kripto paraların düzenlenmesine yönelik kararnameyi imzalamıştı. Mektupta bir Bitcoin’in çıkarılması için gereken enerji ile, ortalama bir hane halkına bir ay boyunca güç sağlayabileceğine yer verildi.

Araştırmacıların tahminlerine göre, Bitcoin, Yunanistan ile karşılaştırılabilir yıllık karbon emisyonları üretiyor. Demokratlar işlemleri doğrulamak için, daha düşük enerji talebini neden göstererek, hisse kanıtı madenciliği teknolojisinin daha fazla değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın