Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Kripto Bitmedi! Aile Ofislerinin Yüzde 35’i Yatırıma Hazır

ABD'de aile ofislerinin üçte birinden fazlası SEC baskısına rağmen dijital varlıklara yatırım yapmayı planlıyor. Detaylar haberde;
ABD’de Kripto Bitmedi! Aile Ofislerinin Yüzde 35’i Yatırıma Hazır
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mali düzenleyiciler ve ABD hükümeti, son dönemlerdeki adımlarıyla kripto sektörünü ve piyasasını baskı altında tutmak istese de yatırımcıların hala varlık sınıfına aç olduğu görülüyor. UBS’in alana dair son araştırması ilginç veriler ortaya koydu.

Araştırma sonuçlarına göre aile ofisleri ve kurumlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) artan baskısı ve düşmanlığına rağmen yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.

Yakın tarihli araştırmaya göre Amerika’daki aile ofislerinin üçte birinden fazlası dijital varlıklara yatırım yapma oranlarını artırma hedefinde.

Kripto Yatırımı Artacak

Aile ofisi, genellikle en az 50-100 milyon dolarlık yatırım yapılabilir varlığa sahip varlıklı bir aile için yatırım ve servet yönetimini yürüten özel şirket olarak tanımlanmaktadır. Birincil hedefleri, zenginliği nesiller boyunca etkili bir şekilde büyütmek ve aktarmaktır.

Bitcoin ve kripto stratejisti Willy Woo, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Mevcut ABD düzenleyici FUD’u kapsamında kriptonun öldüğünü düşünüyorsanız, işte size bir bakış açısı” derken, aile ofisleriyle ilgili UBS raporundan bir sayfa paylaştı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @woonomic

Raporda, aile ofislerinin yüzde 35’inin dijital varlık bakiyelerini artırmayı planladığını ortaya koyan istatistiğe dikkat çekti.

UBS Küresel Aile Ofisi Raporu 2023, 31 Mayıs’ta yayınlandı ve bu yatırımcı sınıfının “birkaç yıldır stratejik varlık tahsisinde en büyük değişikliği” gördüğünü kaydetti.

Şirket, dünya çapında ortalama toplam net değeri 2.2 milyar dolar olan 230 aile ofisi üzerinde anket yaptı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: UBS

Raporda, aile ofislerinin yüzde 27’sinin bu yıl özellikle kripto para birimlerine yatırım yapmayı planladığı ortaya çıktı. Rapora göre bu kesimin yaklaşık dörtte biri merkezi olmayan finans (DeFi) yatırımlarıyla ilgilendiğini söyledi.

Kurumsal yatırım anlatısı, bu hafta BlackRock ETF dosyalaması ile desteklendi. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi, bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu başlatmayı planlıyor.

Japon bankacılık devi Nomura tarafından yapılan ilgili bir anket ise profesyonel yatırımcıların yüzde 96’sının dijital varlıkları “bir yatırım çeşitlendirme fırsatı” olarak gördüğünü ortaya koydu. Çoğunluk, dijital varlıkları sabit gelir, nakit, hisse senetleri ve emtialar gibi geleneksel varlık sınıflarına ek bir yatırım çeşitlendirme fırsatı olarak görüyor.

Aile Ofislerinin Üçte Biri Halihazırda Kripto Yatırımına Başlıyor

Bu arada, geçen ayki Goldman Sachs’ın son raporu, 2023’te aile ofislerinin yüzde 32’sinin dijital varlıklara yatırım yaptığını ortaya koymuştu.

Aile ofislerinin, kriptoya ek olarak stablecoin’lere, NFT’lere, merkezi olmayan finansa (DeFi) ve blockchain odaklı fonlara da ilgi gösterdiği belirtilmişti.

Kripto Baharı Köşede mi?

Kripto pazarı, ABD federal hükümeti ve düzenleyici kurumların kripto savaşının ağırlığı altında Kasım 2021’deki zirve seviyelerinden yüzde 65 aşağıda kaldı.

Bununla birlikte, bu anketlerin gerçeğe ve uygulamaya dönmesi halinde kriptoda baharın hemen köşede olabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.