Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Hizmet Faaliyetleri Haziran’da Geriledi

ABD’de hizmet sektörünün işleyişine dair önemli veriler sunan imalat dışı satın alma müdürleri endeksi Haziran’da yüzde 48,8’e geriledi.
ABD’de Hizmet Faaliyetleri Haziran’da Geriledi
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük ekonomisinde kritik veriler peş peşe açıklanmaya devam ediliyor. 2 Temmuz’da özel sektör istihdam verilerinin ardından hizmet sektöründeki ekonomik faaliyetleri gösteren imalat dışı satın alma müdürleri endeksi (PMI) açıklandı.

Tedarik Yönetim Enstitüsü tarafından açıklanan verilere göre hizmet PMI Haziran’da yüzde 48,8 olarak açıklandı ve yüzde 53,5 olan beklentilerin oldukça altında kaldı.

Söz konusu dönemde ABD’de iş aktivitesi endeksi yüzde 49,6 olarak bildirildi ve yeni siparişler endeksi ise 2022’den bu yana ilk kez daraldı ve yüzde 47,3 olarak gerçekleşti.

Haziran’da büyüme bildiren sekiz hizmet sektörü şirketlerin yönetimi ve destek hizmetleri, sağlık ve sosyal yardım, inşaat, yardımcı program, finans ve sigorta, eğitim hizmetleri, profesyonel, bilimsel ve teknik hizmetler şeklinde sıralandı.

Düşüş bildiren sektörler ise tarım, ormancılık, balıkçılık ve avcılık, gayrimenkul, kiralama ve leasing, madencilik, perakende ticaret, kamu yönetimi, toptan ticaret, taşıma depolama ve bilgi oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.