Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD/Sullivan: Rusya Batı’yı Bölemeyeceğini Anladı

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, hedeflerine henüz ulaşamayan Rusya için yeni yaptırımların duyurulacağını açıkladı.
ABD/Sullivan: Rusya Batı’yı Bölemeyeceğini Anladı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Beyaz Saray’da yapılan basın toplantısında konuştu.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki’nin günlük basın toplantısına konuk olan Sullivan, Bucha kentinde sivillerin öldürülmesi konusunda Rusya’nın Ukrayna’da savaş suçu işlediği sonucuna zaten önceden varmış olduklarını belirterek, son yaşananların bunu kanıtladığını dile getirdi.

Tüm dünya olarak savaş suçlularının hesabının sorulacağını belirten isim, “Gaddarlıklar ve savaş suçları gördük ancak Ukrayna’da henüz soykırım boyutunda sistematik bir can alma görmedik. Bu konuyu yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı.

 Jake Sullivan Basın Açıklaması
Kaynak: Twitter

ABD’nin Rusya’ya ekonomik yaptırımları sürdüreceğini, Bucha’da olan olayların ardından bu hafta yeni yaptırımların açıklanacağını ifade etti. Rusya’nın Ukrayna’daki hedeflerine ulaşamadığını, Ukrayna halkının direnişini ve dünyanın desteğini hesaba katmadıklarını söyledi.

Rusya’nın şu anda Batı’yı bölemeyeceğini fark ettiğini ifade eden Sullivan, “Rusya’nın savaş hedeflerini revize ettiğini düşünüyoruz. Rusya, askeri kuvvetlerini Ukrayna’nın doğu ve güney kısımlarına çekiyor. Tüm belirtiler, Rusya’nın doğu Ukrayna’daki Ukraynalı askerleri kuşatıp bastırmayı hedeflediğini gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu