Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’li Petrol Şirketlerine Venezuela için Lisans Kararı

Venezuela Cumhurbaşkanı, Beyaz Saray yönetiminin petrol şirketlerine Venezuela’da yeniden petrol faaliyetlerine başlaması konusunda lisans verdiğini açıkladı.
ABD’li Petrol Şirketlerine Venezuela için Lisans Kararı
Yorum

Arjantin’de yayın yapan “Radiofonica” isimli radyo kanalına değerlendirmelerde bulunan Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından Venezuela’ya uzun yıllardır uygulanan ekonomik yaptırımların bir miktar azaltıldığını ve bunun anlamlı olduğunu söyledi.

ABD yönetiminin hafif ama önemli adımlar attığına dikkat çeken Maduro, “Amerika Birleşik Devletleri, (ABD’li) Chevron’a, (İtalyan) Eni’ye ve (İspanyol) Repsol’a Venezuela’da gaz ve petrol üretimini başlatmaları için lisans vermesi, hafif ama önemli adımlardır.” açıklamalarında bulundu.

Los Angeles’ta Düzenlenecek Olan Amerikalılar Zirvesi

ABD’nin Venezuela’yı Amerikalılar Zirvesi’ne davet etmemesi üzerine açıklamalarda bulunan Maduro,“Latin Amerika ve Karayipler’in sesinin, Amerikalılar toplantısına götürülmesi bence iyi görünüyor. Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez’in sesinde iyi temsil edileceğiz.” dedi.

Ülkelerin Venezuela’yı dışlamasının sebebi olarak ABD’li yöneticilerden korkmalarına bağlayan Maduro, “Washington’da ne yaparlarsa yapsınlar, Venezuela’nın sesi, Küba’nın sesi ve Nikaragua’nın sesi, Los Angeles’e ulaşacak ve bizim sesimiz orada olacak.” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından 2 Mayıs’ta yapılan açıklamada, Küba, Nikaragua ve Venezuela’nın demokrasiye saygı duymadıklarını sebep göstererek bu 3 ülkeyi Los Angeles’ta düzenlenecek olan Amerikalılar Zirvesi’ne davet etmeyeceklerini ilan etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%