Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD İnşaat Harcamaları Kasım’da Beklentileri Karşıladı mı?

ABD Ticaret Bakanlığı, Kasım 2023 dönemine ilişkin inşaat harcama verilerini duyurdu. Beklentilerin altında yükseliş kaydedildi. Detaylar...
ABD İnşaat Harcamaları Kasım’da Beklentileri Karşıladı mı?
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, Kasım 2023 dönemine ilişkin inşaat harcama verilerini duyurdu. Ülkedeki inşaat harcamaları, Kasım ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 0,4 oranında artış gösterdi.

İnşaat harcamaları, böylelikle mevsim etkilerinden arındırılmış olarak 2 trilyon 50 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Harcamalar Beklentilerin Altında Kaldı

Piyasa beklentileri, inşaat harcamalarının söz konusu dönemde yüzde 0,5 oranında artış göstermesi yönündeydi. Dolayısıyla inşaat harcamaları Kasım’da beklentilerin altında kaldı.

Harcamalar, Kasım’da yıllık bazda ise yüzde 11,3’lük artış gösterdi. Ülkedeki inşaat harcamaları Ekim ayında yüzde 1,2’lik yükseliş göstermişti.

ABD İnşaat Harcamaları Kasım 2023 Verileri
Kaynak: Census

Özel sektör inşaat harcamaları, mevsimsellikten arındırılmış yıllık 1.595,0 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Ekim ayında revize edilen 1.584,4 milyar dolarlık tahminin yüzde 0,7 üzerinde artış kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Kasım ayında, mevsimsellikten arındırılmış tahmini yıllık kamu inşaat harcaması oranı ise 455,1 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Kamu inşaat harcamaları, Ekim ayında revize edilen 458,1 milyar dolarlık tahmine kıyasla yüzde 0,7‘lik düşüş yaşadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.