Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Hazine Tahvili Kritik Konut Verisini Sakin Bekliyor

ABD Hazine tahvilleri, bugün açıklanacak konut sektörü bekleyişiyle yatay seyrediyor. İşte tahvil faizinde son durum;
ABD Hazine Tahvili Kritik Konut Verisini Sakin Bekliyor
HABER GİRİŞ

Bu yıl üst üste yeni yüksek seviyelere ulaşan gösterge ABD Hazine tahvilleri, dünyanın en büyük ekonomisinden gelecek konut verileri öncesinde sakin. Dünya çapında borçlanma maliyetlerinin ölçütü olan ABD 10 yıllık Hazine getirisi, son enflasyon verilerinin ardından Ekim sonlarında kaydettiği yüzde 4,3’deki 15 yılın zirvesinden keskin bir düşüşle yüzde 3,6’lara kadar geriledi.

Dün en son yüzde 3,693 seviyesinde kapanış yapan ABD 10 yıllık Hazine tahvili yeni güne yatay başlayıp yazıma kadar yüzde 3,688-3,750 aralığında seyretti.

Gösterge tahvil faizi, bir haftada yüzde 8,3 düşerken bir ayda yüzde 50’ye yakın değer kaybetti. Ancak 2022’deki rallisiyle yıl başından bu yana getirisi yüzde 222 ile hala çok yükseklerde.

Hikaye, enflasyon ve sıkılaştırmadan resesyona ve para politikasında bir dönüm noktası olasılığına doğru değişirken yatırımcılar devlet borcuna girmeye devam ederek getirileri birkaç yılın en yüksek seviyelerinden aşağı çekti.

Tahvillerin hangi yönde hareket edeceği merak edilirken bugünkü odak açıklanacak ABD verilerinde.

GCM Yatırım Banner

TSİ 16.30’da açıklanacak Ekim ayı için konut başlangıçları ve inşaat izinleri, ABD ekonomisinin kalıcı enflasyon ve yüksek faiz oranları ışığında nasıl ilerlediğine dair ipuçları için yakından izleniyor. Konut piyasası, artan malzeme fiyatları ve yüksek ipotek oranlarından olumsuz etkilendiği için veriler önem taşıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın