Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Fabrika Siparişleri Nisan’da Yüzde 0,4 Yükseldi

ABD’de Mart ayında yüzde 0,9 artan fabrika siparişleri, Nisan ayında yüzde 0,4 artarak beklentileri karşılamadı. İşte detaylar;
ABD’de Fabrika Siparişleri Nisan’da Yüzde 0,4 Yükseldi
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, Nisan ayını kapsayan fabrika sipariş verilerini paylaştı. Bakanlık tarafından aktarılan bilgilere göre Nisan’da ülkedeki fabrika siparişleri bir önceki aya göre yüzde 0,4 artış gösterdi.

Piyasalar tahminler oldukça altında kalan fabrika siparişlerinin söz konusu dönemde yüzde 1,1 oranında yükselmesini bekliyordu.

Nisan’da dayanıklı mal siparişleri yüzde 1,1 artarken dayanıksız malları kapsayan siparişlerde yüzde 0,1 gerileme görüldü.

Mart ve Nisan aylarında düşüş gösteren fabrika siparişleri, Mart ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 0,9 yükselmişti.

Önemli bir başlık olarak ele alınan fabrika siparişleri, dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ABD’de sanayi sektörünün gelecek dönemdeki performansına ışık tutulmasını sağlıyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu