Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Enflasyon Verileri Sonrası BTC için Sırada Ne Var?

ABD tüketici fiyat endeksi verilerinin beklenenden düşük gelmesi sonrasında Bitcoin fiyatını neler bekliyor? Detaylar haberde;
ABD Enflasyon Verileri Sonrası BTC için Sırada Ne Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları bu hafta inişli çıkışlı bir seyir izlerken, merakla beklenen ABD tüketici fiyat endeksi (TÜFE) raporu duyuruldu. Bitcoin (BTC), verilerin açıklanmasının ardından 30 bin dolar seviyesini geri kazanmayı başardı.

Yatırımcılar bu aşamadan sonra şu sorunun cevabını merak ediyor: BTC yeni zirvelere yükselmeye devam edecek mi yoksa ufukta bir düzeltme mi var?

BTC Yeni Zirvelere Ulaşacak mı, Yoksa Bir Düzeltme mi Yaşıyor?

Rapor, birçok kişinin beklediği yüzde 5,2’den daha düşük olan yüzde 5,0’lik bir TÜFE oranı ortaya koysa da, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi ve momentumu şimdilik zayıf görünüyor.

BTC rallisinin devam etme olasılığına rağmen, kripto para birimi 30 bin dolar seviyesinin üzerinde sağlam bir şekilde konsolide olmakta zorlanıyor.

Yüzde 5,0 ile beklentilerin altında gelen TÜFE’ye rağmen, gıda ve enerji maliyetlerini içermeyen çekirdek TÜFE’nin bir önceki aya göre artması, enflasyonun beklendiği kadar hızlı düşmeyebileceğine işaret ediyor.

GCM Yatırım Banner

Poppe: BTC Kritik Bir Kavşakta

Bununla birlikte, önde gelen bir kripto analisti olan Michael Van de Poppe, yakın tarihli paylaşımında Bitcoin’in diğer varlıklara kıyasla etkileyici performansının altını çizdi ve bunun piyasadaki diğer kripto para birimlerinin düşük performansına neden olduğunu belirtti.

Van de Poppe, iki günlük bir zaman diliminde BTC.D tablosunun kritik bir kavşakta olduğunu vurguladı. Başarılı bir kırılma olursa Bitcoin’in gücünün artmaya devam edebileceğini ve BTC’nin yüksek aralığın yeniden test edilmesinin ardından yükselişe devam edebileceğini öne sürdü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Michael Van de Poppe Newsletter

Öte yandan, piyasa yüksek aralığı aşar ve ardından aralığa geri çekilirse, altcoinlerin ivme kazanması için fırsatlar sunabilir.

Analize göre ayrıca Bitcoin fiyatında 28.400 ila 28.800 dolar aralığında bir düşüş, kripto para biriminin genel fiyat hareketini olumlu yönde etkileyebilir. Bu özel bölge, daha önce aşılması gereken önemli bir engel olduğu, ancak şimdi BTC için çok önemli bir eşiğe dönüştüğü için sağlam bir destek seviyesi görevi görebilir.

Bitcoin, haber yazımı esnasında 29.950 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 0.8’lik hafif bir düşüş yaşayarak yatay hareket ediyor.

Marquez: Yılın En Yüksek Seviyesi Gelebilir

Kripto stratejisti Ronaldo Marquez’e göre ise BTC 28.600 dolar bölgesine doğru olası bir geri çekilmeye dayanabilirse, yükseliş ivmesini yeniden kazanabilir ve yılın en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Öte yandan, BTC pozisyonunu koruyamaz ve bu seviyenin altına düşerse, 27.200 dolar bölgesine doğru bir düzeltme daha yaşayabilir. Bu noktadan başarılı bir geri dönüş, Bitcoin’in 30.000 doların üzerinde konsolide olmasına yardımcı olabileceğinden, bu seviye önemli olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.