Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Dışişleri Bakanlığı: Şanghay’dan Ayrılın!

ABD Dışişleri Bakanlığı Şanghay'da bulunan personeline kentten ayrılma talimatı verdi. İşte haberin detayları;
ABD Dışişleri Bakanlığı: Şanghay’dan Ayrılın!
Yorum

Şanghay son birkaç gündür Çin’in koronavirüs pandemisinde aldığı önlemlerle gündemden düşmüyor. İnsanların sokağa çıkma yasağı nedeniyle aç kaldıkları görülürken, Çin’in kısıtlamaları tüm dünya tarafından eleştirilmeye başlanmıştı.

Bugün ise ABD Dışişleri Bakanlığı Çin ile ilgili bir seyahat uyarısı yayımladı. Buna göre; “Yerel yasaların keyfi olarak uygulanması ve Kovid-19 ile ilgili kısıtlamalar nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahati yeniden gözden geçirin,” ifadeleri kullanıldı.

Bakanlık Hong Kong, Jilin ve Şanghay eyaletlerinde ebeveynleri çocuklarından ayıracak dereceye varan keyfi kısıtlamalara dikkat çekildi. Buna bağlı olarak bakanlık, ABD hükümeti çalışanlarının şehirden ayrılması talimatını verdi.

Açıklamada; “11 Nisan 2022’de Bakanlık, Kovid-19 vakalarındaki artış ve Çin’in salgınla ilgili kısıtlamalarının etkisi nedeniyle acil olmayan ABD hükümeti çalışanlarının ve tüm aile üyelerinin Şanghay Başkonsolosluğundan ayrılması talimatını verdi.” ifadeleri kullanıldı.

İnsanların karantinadan dolayı evlerinden çıkması yasaklanmış durumda ve Şanghay’da kısıtlamalar nedeniyle yiyecek kıtlığı yaşanmaya başlandığı biliniyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Şanghay’dan ayrılmak isteyen vatandaşları için sorunlarla ilgilendiklerini belirtirken uyarı metnine bir dizi yapılacak işlemler listesi de ekledi. Sağlık kontrolleri, yiyecek, ilaç, su gibi malzemelere erişim konuları için iletişim numarası paylaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu