Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Dışişleri Bakanı: NATO Çok Uluslu Savaş Grupları Kurdu

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, NATO müttefiklerinin çok güçlü bir iş birliği kurduğunu belirterek, Rusya'ya karşı uluslararası bir çaba olduğunu söyledi.
ABD Dışişleri Bakanı: NATO Çok Uluslu Savaş Grupları Kurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin konuşan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, NATO’nun kurduğu ittifaka ve güç birliğine değindi.

Putin’in NATO’yu bölebileceğini düşündüğünü fakat NATO’nun artık daha güçlü ve birbirine bağlı olduğunu söyledi. Doğu kanadını güçlendirmek için Polonya, Estonya, Letonya, Litvanya’da bulunanlara ek olarak Romanya, Macaristan, Bulgaristan ve Slovakya’da da çok uluslu savaş grupları kurduğunu açıkladı.

Moskova’nın, savaş suçlarından sorumlu tutulmasını sağlamak için Rusya’ya daha büyük maliyetler yüklenmesi gerektiğini, bunun için de Ukrayna’nın yanında durma konusunda her zamankinden daha büyük bir kararlılık olduğunu ifade etti.

Kremlin’in Ukrayna’ya karşı savaşını ve küresel güvenlik ortamını görüşmek üzere bugün müttefiklerin bir araya geldiğini ve muazzam birlik göstergesi sergilediğini dile getirdi. Ukrayna halkını ve Rusya’nın eylemlerinden etkilenen ortakları desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ABD Senatosu Rusya ve Belarus ile Ticari İlişkileri Askıya Alan Tasarıyı Onayladı

Kaynakların aktardığı bilgiye göre ABD Senatosu, ABD’nin Rusya ve Belarus ile normal ticari ilişkilerini askıya almasını öngören yasa tasarısını onayladı.

GCM Yatırım Banner

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle söz konusu kararı almış ve bu konuda Kongre’de görüşmeler başlamıştı. Ticari ilişkilere yönelik karar Senato tarafından onaylanırken, Biden’ın imzasının ardından yasalaşmış olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.