Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Başkanı Joe Biden Kovid’e Yakalandı! Son Durumu Açıklandı

Beyaz Saray'dan Perşembe günü yapılan açıklamada, Başkan Joe Biden'ın Kovid-19 testinin pozitif çıktığı duyuruldu. Detaylar haberde;
ABD Başkanı Joe Biden Kovid’e Yakalandı! Son Durumu Açıklandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre yaptığı açıklamada, Joe Biden’ın Kovid-19’a yakalandığını söylerken, belirtileri ve son durumu hakkında detaylar verdi.

Beyaz Saray Sözcüsü: “Çok Hafif Semptomlar Yaşıyor”

Jean-Pierre, aşıları tam olup iki kez destek dozu da olan 79 yaşındaki Biden’ın “çok hafif semptomlar” yaşadığını söyledi. Biden’ın son olarak 19 Temmuz tarihinde test yaptırdığı ve o testin sonucunun negatif çıktığı da bildirildi.

Açıklamada, Biden’ın kovid testi pozitif çıkan kişilerin hastaneye yatış riskini azaltabilecek bir antiviral hap olan Paxlovid’i almaya başladığı da ifade edildi.

Jean-Pierre, Biden’ın virüs testi negatif çıkana kadar izolasyon altında çalışacağını ve planladığı tüm toplantılarını Perşembe günü uzaktan gerçekleştireceğini sözlerine ekledi.

Doktoru, Son Durumunu Açıkladı

Beyaz Saray doktoru Kevin O’Connor da konuya dair bir yazılı açıklama yaptı. Başkanın semptomunun kuru öksürük, burun akıntısı ve yorgunluk içerdiğini söyleyen O’Connor, bu semptomların Çarşamba akşamı başladığını belirtti.

Doktor, “Maksimum düzeyde korunan çoğu hastanın yaptığı gibi, olumlu yanıt vereceğini tahmin ediyorum” diye ekledi.

Başkan’ın eşi Jill Biden ise Perşembe sabahı Detroit, Michigan’da gazetecilere verdiği demeçte kocasının “iyi hissettiğini” söyledi ve “Birkaç dakika önce onunla konuştum, durumu iyi” ifadesini kullandı.

Biden, iklim değişikliğiyle mücadele politikalarını açıklamak için Çarşamba günü Massachusetts’te bir etkinliğe katılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu