Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB: Oligarkların Varlıklarını Kullanma Yollarını Arıyoruz

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen , Ukrayna’nın yeniden inşası için ortak finansman sağlanması gerektiğini söyledi.
AB: Oligarkların Varlıklarını Kullanma Yollarını Arıyoruz
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen Almanya’nın ZDF televizyon kanalına, Rusya – Ukrayna savaşı ile ilgili konuştu. Saldırıya uğrayan Ukrayna’nın yeniden inşa edilmesine Rusya’nın da katkı sağlaması gerektiğini söyledi.

Açıklamasında “Hukukçularımız, Ukrayna’nın yeniden inşası için oligarkların dondurulmuş varlıklarını kullanmanın yollarını bulmak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.” şeklinde sözlere yer veren Leyen, Ukrayna için ortak finansman sağlanması gerektiğini söyledi.

Ukrayna’nın uzun vadede yeniden inşa edilme sürecinin AB’ye katılması için gereken reformlarla birlikte yürütülmesi gerektiğini belirten isim, AB üyeliği için hukuk, ekonomi ve siyasi alanlarda belirli standartları karşılaması gerektiğine dikkat çekti.

AB’ye üyelik sürecinin büyük oranda aday olan ülkenin nasıl davrandığına ve tutumuna bağlı olduğunu anımsattı.

Savaşın başından bu yana AB üyesi ülkeler tarafından, Rus oligarklara ait 30 milyar dolarlık mal varlığının dondurulduğunu açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Leyen, bugün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Bugün Ukrayna’ya 600 milyon Euro tutarında yeni bir makro-finansal yardım dilimi ödedik. Ayrıca 2022’de Ukrayna’ya 9 milyar Euro’luk ek kredi teklif ettik. Özgür ve demokratik bir Ukrayna’nın yeniden inşasına yardımcı olacak bir yeniden yapılanma platformu üzerinde çalışacağız.” ifadesini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın