Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB: Oligarkların Varlıklarını Kullanma Yollarını Arıyoruz

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen , Ukrayna’nın yeniden inşası için ortak finansman sağlanması gerektiğini söyledi.
AB: Oligarkların Varlıklarını Kullanma Yollarını Arıyoruz
Yorum

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen Almanya’nın ZDF televizyon kanalına, Rusya – Ukrayna savaşı ile ilgili konuştu. Saldırıya uğrayan Ukrayna’nın yeniden inşa edilmesine Rusya’nın da katkı sağlaması gerektiğini söyledi.

Açıklamasında “Hukukçularımız, Ukrayna’nın yeniden inşası için oligarkların dondurulmuş varlıklarını kullanmanın yollarını bulmak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.” şeklinde sözlere yer veren Leyen, Ukrayna için ortak finansman sağlanması gerektiğini söyledi.

Ukrayna’nın uzun vadede yeniden inşa edilme sürecinin AB’ye katılması için gereken reformlarla birlikte yürütülmesi gerektiğini belirten isim, AB üyeliği için hukuk, ekonomi ve siyasi alanlarda belirli standartları karşılaması gerektiğine dikkat çekti.

AB’ye üyelik sürecinin büyük oranda aday olan ülkenin nasıl davrandığına ve tutumuna bağlı olduğunu anımsattı.

Savaşın başından bu yana AB üyesi ülkeler tarafından, Rus oligarklara ait 30 milyar dolarlık mal varlığının dondurulduğunu açıkladı.

Leyen, bugün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Bugün Ukrayna’ya 600 milyon Euro tutarında yeni bir makro-finansal yardım dilimi ödedik. Ayrıca 2022’de Ukrayna’ya 9 milyar Euro’luk ek kredi teklif ettik. Özgür ve demokratik bir Ukrayna’nın yeniden inşasına yardımcı olacak bir yeniden yapılanma platformu üzerinde çalışacağız.” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu