Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB Konseyi Başkanı Enerji Bağlarını Güçlendirmek için Katar’da

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel bugün Katar ile ortaklıklarını güçlendirmek için görüşmeler gerçekleştirdi. İşte detaylar;
AB Konseyi Başkanı Enerji Bağlarını Güçlendirmek için Katar’da
HABER GİRİŞ

Avrupa ülkeleri enerji krizi ile savaşırken Başkan Michel, Katar’ın başkenti Doha’da, AB Katar Delegasyonunun açılışını yaptı. Katar ile iyi ilişkileri geliştirmek ve ortak hırsların seviyesini yükseltmek için siyasi iradeye işaret etti.

Küresel olarak enerji sektörüyle, ekonomik kalkınmayla ve güvenlikle ilgili zorluklarla karşı karşıya olunduğunu belirtti. Katar ile dostluğun, bu zorlukların üstesinden gelmek için önemli bir kaldıraç olduğuna vurgu yaptı.

AB Konseyi Başkanı Charles Michel resmi Twitter hesabından, “Artan ticaret, hareketlilik ve yatırımlar yoluyla ekonomik iş birliğimizi geliştireceğiz.” cümleleriyle duyurdu.

AB Konseyi Başkanı Michel Katar'da
KAYNAK: TWİTTER

Ortak çıkarları ilgilendiren önemli konularda ilerleme kaydedildiğini söyleyen Michel, önümüzdeki haftalarda vize muafiyeti konusunda bazı güçlü kararlar alınacağını paylaştı.

Bölgedeki bazı güvenlik sorunlarını daha iyi anlamak için iyi diyaloğun, karşılıklı anlayışın ve karşılıklı saygının kilit rol oynayacağından bahsetti.

GCM Yatırım Banner

Michel konuşmasında “Katar ile daha fazla istikrar, güvenlik ve refah için çaba sarf etmek gibi ortak bir tutkumuz var.” sözleri ile dikkat çekti.

Bu nedenle bu iş birliğinin son derece önemli olduğuna vurguda bulunarak, Katar makamlarına misafirperverlikleri ve iyi iş birlikleri için bir kez daha teşekkür etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.