Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB Ekonomi Komiseri: İtalya’nın Kaybedecek Zamanı Yok

Avrupa Birliği Ekonomi Komiseri Paolo Gentilon, İtalya'da yaklaşan seçim öncesi, ülkenin geleceğine dair açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar geliyor...
AB Ekonomi Komiseri: İtalya’nın Kaybedecek Zamanı Yok
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği Ekonomi Komiseri Paolo Gentiloni, İtalya’nın yeni bir seçim için bu ay sandık başına gideceğine atıfta bulunarak, COVID sonrası toparlanma programının uygulanmasında herhangi bir gecikmeye tahammül olmadığını söyledi.

AB çapındaki toparlanma programında yapılacak değişikliklerin bloğun karşı karşıya olduğu enerji krizini dikkate alıp alamayacağı sorusunu yanıtlayan Gentiloni, enerji geçişinin programın temel bir hedefi olduğunu ve ülkelerin üzerinde anlaşmaya vardığı kurtarma planlarında yalnızca ince bir ayar yapılmasının yeterli olduğunu söyledi.

Gentiloni kesinlikle karşılayamayacakları şeyin durup her şeye yeniden başlamak olduğunu belirterek, “İtalya veya İspanya gibi büyük katkılar alan ülkeler için kurtarma planı gerçekten zamana karşı bir yarış meselesi” diye konuştu.

Roma, bloğun 27 ülkesinin COVID-19 pandemisinden kurtulmasına yardımcı olmak için kurulan fondan yaklaşık 200 milyar avro hibe almaya hak kazandı.

İtalya’da Enflasyon Zirvede

Dünyanın büyük bölümünde olduğu gibi küresel enflasyon İtalya’yı da olumsuz etkiliyor. Ülkede enflasyon geçen ay yıllık bazda yüzde 8,4 olarak açıklandı. Bu 36 yılın en yüksek enflasyon oranı olarak kayıtlara geçti.

GCM Yatırım Banner

İtalya’da Mario Draghi liderliğindeki geniş katılımlı koalisyon hükümeti istifasını verdi ve ülke 25 Eylül tarihinde seçime gidecek. Bu İtalya tarihinin 9. erken seçimi olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.