Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

A1 Capital Borsada İşlem Görmeye Başladı

7-9 Haziran arasında halka arz edilen A1 Capital Yatırım Menkul Değerler'ın payları, Borsa İstanbul'a tavan fiyattan giriş yaptı.
A1 Capital Borsada İşlem Görmeye Başladı
HABER GİRİŞ

Geçen hafta talep toplama işlemi gerçekleşen dört şirketten biri olan A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. payları da bugün itibarıyla yatırımcısı ile buluştu. Şirketin payları, A1CAP işlem koduyla bugünden itibaren (15.06.2023) Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

25.00 TL sabit fiyattan halka arz edilen şirket payları, açılış öncesinde tavanda 40 milyon lot ile eşleşme sağladı. Borsaya 27,50 TL tavan fiyatla giriş yapan şirketin halka arzı 7-8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşmiş ve yurt içi bireysel yatırımcılar tarafından tahsisat tutarının yaklaşık 1,89 kat fazla talep gelmişti.

Yurt içi kurumsal yatırımcılardan yaklaşık 4,64 kat talep gelirken, tolam planlanan satış tutarının yaklaşık 2,43 katı talep gerçekleşti.

Şirketin halka arz büyüklüğü 875.000.000 TL olarak kaydedildi. A1 Capital Genel Müdürü Mehmet Serkan Esenpak, talep toplama işleminin ardından yaptığı açıklamada “Aldığımız yüksek talep şirkete verilen değeri de gözler önüne sererken, buradan elde edilecek gelirin tamamını hem şirketimizin büyümesinde hem de sermaye piyasalarımızın büyümesinde kullanacak olmamız bizler için çok değerli” ifadesini kullandı.

Geçen hafta talep toplama işlemi tamamlanıp bu hafta işlemlere başlayan şirketlerden Forte Bilgi İletişim Teknolojileri (FORTE) ikinci gün 14,66 TL tavan fiyattan, Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret (PASEU) 30,24 TL tavan fiyattan, Katılımevim Tasarruf Finansman (KTLEV) ise dördüncü gün yüzde 0,79 ekside 15,15 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.