Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

9 Günlük Düşüşe BofA Dayanamadı: 202 Milyon TL’lik Alım Var!

Borsa İstanbul bugün satış baskısıyla sınavını verirken Bank of America'nın cazip gördüğü hisse VESTL payları oldu. Dev banka yüklü alımıyla şirket hisselerini uçurdu.
9 Günlük Düşüşe BofA Dayanamadı: 202 Milyon TL’lik Alım Var!
HABER GİRİŞ

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bugün Çin menşeli firma ile Türkiye ve başka pazarlarda yenilenebilir enerji alanında projeler gerçekleştirmek amacıyla imzalanan niyet mektubunu Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurduğu günde borsa tarafında da olumlu gelişmeler yaşandı.

Şirket hisseleri (VESTL) 23 Şubat günü başlattığı düşüşü aralıksız 9 güne çıkardıktan sonra bugünkü toparlanışı dikkat çekici oldu.

Dün kapanışı 76,8 TL ile ekside yaptıktan sonra bugün yükselişte kayda geçen ve açılışı 80,15 TL’den yapan VESTL, Bank of America’nın (BofA) alımlarına sahne oldu.

BofA’nın 202,3 milyon TL’lik yüklü alımıyla tavana koşan hisseler 84,4 TL’yi gördü. Yabancı alımlarıyla piyasa değerini 25,763 milyar TL’ye çıkaran Vestel Elektronik, haftalık artışını da yüzde 10’un üzerine taşımayı başardı.

Vestel Elektronik Hisse 12.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dev Tazminat Davasını Kazanmıştı

Vestel Elektronik, Şubat ayında kazandığı tazminat davasıyla büyük ses getirmiş, Hollanda mahkemesinde Samsung ve LG’ye açtığı davayı kazandığını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Dava sonucu 684,4 milyon euro tazminat kazanan şirket, son açıklamasında, mahkemenin aldığı kararın kesin hüküm niteliğinde olmadığı ve tarafların itiraz haklarının olduğu bilgisini paylaşmıştı.

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.