Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

8 Mart’a Damga Vuran Ukraynalı Kadınlar Oldu

Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne damga vuran Ukraynalılar oldu. Savaş 13. gününde sürerken Ukraynalı kadınlar orduya katıldı.
8 Mart’a Damga Vuran Ukraynalı Kadınlar Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya Kadınlar Günü (8 Mart), kadınların sosyal, ekonomik, kültürel ve politik başarılarını kutlayan küresel bir gün. Bu yıl 8 Mart’a damgasını vuran ise Ukraynalı kadınlar.

Savaşın 13. gününe denk gelen Dünya Kadınlar Günü’nde Ukraynalı kadınların orduya katılmaları büyük yankı uyandırdı. Sosyal medyada büyük beğeni alan videoda kadınlar Ukrayna toprağının her karışında düşmanı yok edeceklerini duyurdu.

Ukrayna Özel İletişim ve Bilgi Koruma Devlet Hizmeti (SSSCIP) tarafından paylaşılan videoda kadınlar düşmana şöyle meydan okudu:

“Biz Ukraynalı kadınlar, eşlerimizi dualarla vatanımızı savunmaya gönderdik. Çocuklarımızı güvenli yerlere aldık. Milletimizin genetik kaynağı koruma altında. Erkeklere ve Ukrayna ordusuna katılıyoruz. Düşmanı Ukrayna toprağının her karışında yok edeceğiz.”

Ayrıca Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada son araştırmaya göre, daimi Ukrayna ordusunun yüzde 15’inden fazlasının kadın olduğu bildirildi. “Şimdi Ukrayna’yı farklı bir şekilde savunanları ise saymak imkansız. Teşekkürler” dendi.

Sonuç olarak bu yıl Kadınlar Günü’ne imza atan Ukrayna’nın kadınları oldu. Savaş yarın ikinci haftasının son gününe girecekken Ukraynalı kadınlar, cesaretleri, maruz kaldıkları saldırılar, kayıpları, kısaca yaşadıklarıyla küresel sempatinin odak noktası oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu