Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

730 TL Hedef Fiyatlı Şirketten 1 Milyon Lira Sermayeli Yeni Şirket!

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde bağlı ortaklık kuruluşu hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
730 TL Hedef Fiyatlı Şirketten 1 Milyon Lira Sermayeli Yeni Şirket!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hissesi yatırımcıların yakın takibindeki şirketlerden biri olan Bim Birleşik Mağazalar A.Ş., 9 Temmuz 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde bağlı ortaklık kuruluşu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BIMAS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde kurulması planlanan yeni şirketle ilgili detaylara yer verildi.

Açıklamada, yönetim kurulunun 9 Temmuz 2024 tarihinde aldığı karara istinaden 1.000.000 TL sermayeli bir şirketin kurulmasına ve kuruluş işlemlerinin başlatılmasına karar verildiği ifade edildi.

Bu hamlenin amacının, şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşması ve atık yönetim faaliyetlerinin daha verimli bir şekilde yönetilmesi olduğu belirtildi.

BIMAS hisselerinde ilk çeyrek finansal sonuçlarının hisse etkisinin olumlu olabileceğini öngören Garanti BBVA Yatırım, hisse için 730 TL hedef fiyat ve endeks üzeri getiri tavsiyesinin devam ettiğini bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

BIMAS Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 9 Temmuz Salı gününü yüzde 0,62 değer kaybıyla 10.796,57 puandan tamamlarken, BIMAS hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 583,5 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,8‘lik düşüşle 554 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

BIM Hisseleri Günü Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 208,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.