Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

6 Ay Önce Halka Arz Olan Şirket Dev Sözleşmeyle Gündem Oldu!

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde, milyon liralık dev sözleşmesine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
6 Ay Önce Halka Arz Olan Şirket Dev Sözleşmeyle Gündem Oldu!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin kırtasiye, ofis malzemeleri ve promosyon alanındaki öncü şirketlerinden Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GIPTA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyon liralık büyük çaplı sipariş anlaşmasının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirket ile çeşitli yurt içi yerleşik firmalar arasında kırtasiye malzemeleri üretim ve tedarikleri konusunda sipariş anlaşması sağlandığı bilgisi verildi.

Söz konusu sipariş anlaşmalarının toplam bedelinin 344 milyon 493 bin 734 Türk lirası olduğu ifade edildi.

Siparişe konu ürünlerin teslimatlarının 2024 yılının ikinci ve üçüncü çeyreği içerisinde yapılmasının planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Yeni iş ilişkilerinin ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu olmasının beklendiğinden de bahsedildi.

Geçen yıl Eylül ayı içinde yüksek katılımla halka arzı gerçekleşen şirket, Şubat ayındaki KAP bildiriminde yurt içi merkezli bir firmadan alınan milyon dolar ve liralık iki farklı siparişin duyurusunu gerçekleştirmişti.

GIPTA Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 3,10’luk değer artışıyla 9.079,97 puandan tamamlarken, GIPTA hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Hisselerin değeri, sözleşme haberinin desteğiyle günlük bazda yüzde 6,6‘lık çıkışla 46,5 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

GIPTA Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gıpta Ofis hisseleri, haftalık ve aylık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 0,3 ve yüzde 2,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.