Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olan O Şirketten Milyon Dolar ve Liralık İmzalar Geldi

Geçen yılın Eylül döneminde halka arz olan Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi, KAP bildiriminde yeni sözleşmelerini duyurdu. Detaylar;
Halka Arz Olan O Şirketten Milyon Dolar ve Liralık İmzalar Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Eylül ayı içinde yüksek katılımla halka arzı gerçekleşen Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş., Şubat 2024 dönemindeki ikinci büyük çaplı yeni iş ilişkisinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Borsa İstanbul’da GIPTA koduyla işlem gören şirketin bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yurt içi merkezli bir firmadan alınan iki farklı siparişin detaylarına yer verildi.

Türkiye’nin kırtasiye, ofis malzemeleri ve promosyon sektörlerinin öncüleri arasında yer alan şirketin açıklamasında, ismi belirtilmeyen yurt içi merkezli bir firmadan alınan ilk siparişin 2 milyon 471 bin 898 dolar tutarında olduğu bilgisi verildi.

Aynı firmadan alınan diğer yüklü siparişin tutarının ise 334 miyon 784 bin 379 TL olduğu belirtildi.

Ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu olmasının beklendiği siparişlerin alınmasıyla birlikte şirketin üretim tesislerinde yüksek kapasite ile çalışmanın devam ettiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, bir hafta önceki KAP bildiriminde bir başka iş ilişkisinin detaylarını duyurmuştu. Yine yurt içi merkezli bir firma ile 5 milyon 20 bin 865 dolar tutarında sipariş sözleşmesinin imzalandığı bildirilmişti.

GIPTA Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,87 değer artışıyla 9.072,08 puandan tamamlarken GIPTA hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Defter, kalem, kitap, silgi, hesap makinesi, yapıştırıcı, masaüstü gereçleri, hediyelik eşya ve promosyon ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip olan şirketin hisselerinin değeri, günlük yüzde 5,3‘lük yükselişle 40,2 TL seviyesine çıkış gösterdi.

GIPTA Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi hisseleri, haftalıkta yüzde 0,9 oranında kırmızı yaksa da aylık grafikte yatırımcısına güncel olarak yüzde 25,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.