Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

56,4 TL Hisse Hedef Fiyatlı Gıda Şirketinden Temettü Duyurusu!

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
56,4 TL Hisse Hedef Fiyatlı Gıda Şirketinden Temettü Duyurusu!
HABER GİRİŞ

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu bildirimde, genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BIZIM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, yönetim kurulunun 2023 yılına ilişkin kar dağıtımı yapılmamasına ilişkin teklifinin, genel kurulda oy çokluğu ile kabul edildiği ifade edildi.

Ek açıklamada, “Şirketimizin SPK mevzuatına göre 2023 yılı sonu itibarıyla TMS/TFRS ile uyumlu şekilde hazırlanan konsolide finansal tablolarında dağıtılabilir dönem karı bulunmasına karşın, Vergi Usul Kanunu’na göre hazırlanan bilançosunda dönem zararı oluşmuş olması sebebiyle yasal kayıtlarında dağıtılabilir dönem karı bulunmadığından 2023 yılına ilişkin kar dağıtımı yapılmaması teklifi genel kurulda oy çokluğu ile kabul edilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Geçen haftalarda, perakende sektörüne yönelik raporunu yayımlayan Deniz Yatırım, BIZIM hisselerini de değerlendirmişti. Bizim Toptan’ın ulaşılabilirlik gücü ve coğrafi yaygınlığı, çok kanallı satış avantajı ve düşük borçlu yapısı gerekçeleri ile beğenildiği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

BIZIM hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 56,40 TL olarak belirtilirken, “tut” önerisinin devam ettirildiği ifade edilmişti.

BIZIM Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,49 değer kaybederek 10.743,30 puandan tamamlarken, BIZIM hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 51,6 TL olan şirketin hisseleri, günü yüzde 0,4‘lük düşüşle 34,98 TL seviyesinde tamamladı.

BIZIM Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bizim Toptan hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 24,1 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.