Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

500’ü Aşkın İhracatçıya Avantaj Sağlayan Düzenleme Geldi

Ticaret Bakanlığı, ihracatçı firmalara vergi kolaylığı tanıyan dahilde işleme izin belgesine ilişkin listelerini Resmi Gazete’de paylaştı. Detaylar haberde;
500’ü Aşkın İhracatçıya Avantaj Sağlayan Düzenleme Geldi
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanlığı, dahilde işleme rejimine ilişkin Ocak ayı verilerini Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımladı. Bakanlığın dahilde işleme izin belgesi verdiği firma sayısı bir ayda 500’ü aştı.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Ocak ayında 533 firmaya dahilde işleme izin belgesi verildi. Yeni yılın ilk ayında dahilde işleme izin belgesi iptal edilen firma sayısı ise 14 oldu.

Ticaret Bakanlığı, geçen aya ilişkin dahilde işleme izin belgelerinin yanı sıra yurt içi satış ve teslim, hariçte işleme ve firma talebine istinaden iptal edilen dahilde işleme izin belgelerinin listelerini de paylaştı.

Buna göre göre geçen ay 2 hariçte işleme izin belgesi, 15 yurt içi satış ve teslim belgesi verildi. 14 dahilde işleme izin belgesi iptali firma talebiyle gerçekleştirildi.

Aralık ayında 523 firmaya dahilde işleme izin belgesi verilmişti. Böylece geçen yılın son iki ayında binden fazla ihracatçıya vergi kolaylığı sağlanmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.