Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İki Ayda Binden Fazla İhracatçıya Vergi Kolaylığı

Ticaret Bakanlığı, ihracat yapan firmaları desteklemek adına vergide kolaylık sağlanan firma sayısını açıkladı. Firmaların listesi Resmi Gazete’de paylaşıldı.
İki Ayda Binden Fazla İhracatçıya Vergi Kolaylığı
HABER GİRİŞ

İhracat yapan firmaları desteklemek için sağlanan vergi kolaylıkları sürmeye devam ediyor. Ticaret Bakanlığı, sadece Kasım ayında 500’ü aşkın ihracatçı firmaya vergi kolaylığı sağladığını duyurduktan sonra uygulamanın devamına ilişkin yeni sayılar paylaşıldı.

Aralık ayında düzenlenen dahilde işleme izin belgelerinin listesi Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer aldı.

Buna göre 2023 yılının son ayında dahilde işleme izin belgesi verilen firma sayısı 523 oldu.

Resmi Gazete’de yurt içi satış ve teslim, hariçte işleme ve firma talebine istinaden iptal edilen dahilde işleme izin belgelerinin de listeleri yer aldı.

Buna göre yılın son ayında Ticaret Bakanlığı 4 hariçte işleme izin belgesi, 22 yurt içi satış ve teslim belgesi düzenledi.

GCM Yatırım Banner

Bakanlığa gelen başvurularda firma talebine istinaden 17, resen ise 1 dahilde işleme izin belgesi için iptal kararı alındı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.