Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

3 Taksitli Temettüde Düzeltme! Stopaj Sıfırlandı

Yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan Avrupakent GYO, sabahki temettü kararının ardından düzeltme bildirimi paylaştı. İşte detaylar;
3 Taksitli Temettüde Düzeltme! Stopaj Sıfırlandı
HABER GİRİŞ

Tavan serisi yerine taban serisi tutturarak yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan halka arz Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AVPGY) bu sabah açıkladığı temettü kararının ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden düzeltme metni yayımladı.

Kâr payı dağıtımına ilişkin yayımladığı düzeltme bildiriminde, önceki açıklamada sehven stopaj oranının yüzde 10 alındığını ancak gayrimenkul yatırım ortaklığı olması sebebiyle stopaj oranının sıfır olacağına işaret etti.

Bu kapsamda Avrupakent GYO hisse başına toplam brüt ve net 2,10 lira temettü dağıtacağını duyurdu.

Temettü ödemelerinin 0,70 lira olacak şekilde 3 taksitle yapılacağı, ilk taksitin ise 17 Nisan’da dağıtılacağı paylaşıldı.

İkinci taksitin 8 Temmuz, üçüncü ve son taksitinse 14 Ekim 2024’te yatırımcılarının hesaplarına yatırılacağına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Avrupakent GYO sabah yaptığı açıklamada, 2024 yılında hisse başına toplam brüt 2,10 lira, net 1,89 lira temettü dağıtılmasına karar verildiğini duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.