Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Fiyatını Aşamayan Şirketten Temettüye 3 Taksit

Avrupakent GYO bugün KAP üzerinden yaptığı açıklamayla aldığı temettü kararını duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
Halka Arz Fiyatını Aşamayan Şirketten Temettüye 3 Taksit
HABER GİRİŞ

Borsa tarihinin en büyük ikinci halka arzı olarak Aralık 2023 dönemi işleme başlayan Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AVPGY) bugün Kamuyu aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım kararını duyurdu.

İşleme taban fiyattan başlayarak yatırımcısını hayal kırıklığına uğratan AVPGY bugünkü açıklamasında, şirket yönetim kurulunun 2024 yılında hisse başına toplam brüt 2,10 lira, net 1,89 lira temettü dağıtılmasına karar verildiğine dikkat çekti.

Bu kapsamda şirketin temettü verimi son fiyata göre yüzde 4,90 oldu. Temettü ödemeleri brüt 0,70 lira, net 0,63 lira olacak şekilde 3 taksitle yapılacağına işaret edildi.

Kararlaştırılan temettü ödemesinin birinci taksitinin 17 Nisan, ikinci taksitinin 8 Temmuz, üçüncü taksitinin ise 14 Ekim 2024 olarak belirlendiği kaydedildi.

Avrupakent Temettü
KAYNAK: KAP

Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Avrupakent GYO için yarı yarıya kâr dağıtım şartı olduğunu söylemişti. Bu yılki temettü dağıtımınınsa yüzde 50’nin üstü olacağını bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Pay başına 55,08 liradan halka arz edilen AVPGY payları 37,6 liraya kadar geriledi. Halka arz fiyatının üstünü denemesine rağmen tutunmayı başaramayan hisse en yüksek 56,8 lirayı test etti.

Yatırımcısına aylık bazda yüzde 15,34 kaybettiren hisse dünkü işlemlerini yüzde 3,21 düşüşle 42,84 liradan yaptı. Paylar haftalık bazda ise yüzde 8,46 oranında düşüş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.