Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

3 Aydır Hisseleri Kaybettiren Şirket AR-GE Merkezi Başvurusunu Yaptı

Kuzey Boru A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden AR-GE merkezi başvurusu hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
3 Aydır Hisseleri Kaybettiren Şirket AR-GE Merkezi Başvurusunu Yaptı
HABER GİRİŞ

Hisseleri üç aydır kaybettiren Kuzey Boru A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden AR-GE merkezi başvurusu hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, stratejik hedefleri doğrultusunda sürdürülebilir üretim faaliyetlerini daha etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirebilmek amacıyla T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı`na Ar-Ge merkezi başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

Bu başvurunun 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun kapsamında yapıldığı not edildi.

Geçen yıl borsaya adım atan KBORU hisseleri Mart ayıdan bu yana düşüş seyrinde. Ocak ayında kapanışı 151,1 TL’den yapan hisseler, Şubat ayını 195,8 TL’den kapatmıştı. Mart ayında düşüşe geçen hisseler Nisan’da kapanışı 101,4 TL’den yaptı.

Mayıs ayına da düşüş seyrinden giren hisseler 87,95 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Aylık kaybı yüzde 20’yi geçen hisseler bugün açılışı 90,85 TL’den yaptı. Günlük bazda kaybı yüzde 3’ü geçti. Hisseler yazım sırasında 88,7 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın