Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2024’ün İlk Halka Arzının Dev Sözleşmesi Gündem Oldu!

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde bağlı ortaklığın yeni sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
2024’ün İlk Halka Arzının Dev Sözleşmesi Gündem Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2024 yılının ilk halka arz şirketi olan ve ses getiren bir tavan serisine imza atan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde bağlı ortaklığının gerçekleştirdiği sözleşmeye ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da 13 Şubat tarihinden itibaren PATEK koduyla işlem görmeye başlayan şirketin bildiriminde, bağlı ortaklığı Destel Connect Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin imzaladığı sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Destel Connect Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş. arasında Next Level Kemer Projesi’nin tüm bloklarının elektrik tesisat işlerine ilişkin yeni bir anlaşma imzalanığı bilgisi verildi.

Sözleşmenin toplam tutarının 473 milyon 932 bin 626 Türk lirası olduğu ifade edildi.

Bugünkü bir diğer KAP bildiriminde, Can Öztürk’ün Yatırımcı İlişkileri Bölüm Yöneticisi ve Kurumsal Yönetim Komite üyesi olarak atanmasına karar verildiğini duyuran şirketin bağlı ortaklığının aldığı bu işin süresinin ise 13 ay olarak planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Firmaların dijital dönüşüm süreçlerine katkı sağlamayı amaçlayan bir teknoloji ve Ar-Ge şirketi olan Pasifik Donanım’ın hisseleri için kısa süre önce Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den fiyat istikrarını sağlayıcı işlemlerin süresinin sona ermesi hakkında açıklama gelmişti.

PATEK’in işlem görmeye başlamasının ardından geçen 30 günlük süre içerisinde borsa fiyatının 35,00 TL olan halka arz fiyatının altına düşmemesi nedeniyle fiyat istikrarı işleminin gerçekleştirilmediği kaydedilmişti.

PATEK Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,28 değer kazanarak 8.955,12 puandan tamamlarken PATEK hisseleri yatay bir seyir izledi.

PATEK Fiyatı Günü Yatay Seyirle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Halka arz büyüklüğünün 945 milyon lira olduğu açıklanan şirketin hisseleri, yatırımcısına güncel olarak haftalıkta yüzde 2,7, aylık bazda ise yüzde 168,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.