Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aylık Yüzde 346 Kazandıran Hisseye Fiyat İstikrarı Uygulanmadı

Tavan bozduktan sonra yatırımcıyı şaşırtıp tekrar yükselişe geçen teknoloji hissesi için Halk Yatırım'dan, fiyat istikrarı açıklaması geldi. Detaylar haberde...
Aylık Yüzde 346 Kazandıran Hisseye Fiyat İstikrarı Uygulanmadı
HABER GİRİŞ

Halka arz olduktan sonra tavan serini 15 gün boyunca sürdürebilen Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin (PATEK) hisseleri için Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den fiyat istikrarını sağlayıcı işlemlerin süresinin sona ermesi hakkında açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan Halk Yatırım, Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin 6 – 7 Şubat 2024 tarihlerinde talep toplanarak halka arz edilen paylarının, 13 Şubat 2024 tarihinden itibaren BİST Ana Pazar’da sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başladığını hatırlattı.

İzahnamede belirtilen ve kurum tarafından yapılması planlanan fiyat istikrarı işlemleri için ilan edilen 30 günlük sürenin 13 Mart 2024 tarihinde sona erdiği belirtildi.

PATEK’in işlem görmeye başlamasının ardından geçen 30 günlük süre içerisinde borsa fiyatının 35,00 TL olan halka arz fiyatının altına düşmemesi nedeniyle fiyat istikrarı işleminin gerçekleştirilmediği kaydedildi.

PATEK’te Son Durum?

Halka arz olduktan sonra 13 Şubat’ta işlem göremeye başlayan hisseler, tavan serisini 4 Mart’a kadar sürdürmüştü. 35 TL’den halka arz olan hisseler, 4 Mart tarihinde 145,6 TL’ye yükselmişti.

GCM Yatırım Banner
Pasifik Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

PATEK tavan bozduktan sonra kayıplarını toplamaya başlayarak yükseliş trendine tekrardan girdi.

Bugün açılışı 166 TL’den yapan hisseler günlük yüzde 6’dan fazla yükseliş ile 171,6 TL’den fiyatlanıyor. Aylık kazancı yüzde 346 olan hisseler haftalık bazda yüzde 31,83 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.