Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2023’te Net Karı Düşen Banka için Hedef Fiyat Açıklandı

Geçen yıl net karında düşüş yaşayan Türkiye Halk Bankası A.Ş. hisseleri için hedef fiyat açıklaması geldi. Detaylar haberde...
2023’te Net Karı Düşen Banka için Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ

Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren Türkiye Halk Bankası A.Ş. (HALKB), dün konsolide 2023 finansal sonuçlarını paylaştı. 2022 yılına göre 2023’te net karı yüzde 8 azalan bankanın hisseleri için Yapı Kredi Yatırım ve Vakıf Yatırım’dan hedef fiyat açıklaması geldi.

Türkiye Halk Bankası tarafından paylaşılan finansal sonuçlara göre geçen yıl net karı yüzde 8 düşerek 16,8 milyar TL’ye geriledi.

Fintables Halkbank
Kaynak: Fintables

Yapı Kredi Yatırım ise bugün yayımladığı bültende bankanın finansal sonuçlarını değerlendirdi. Bankanın sonuçlarının genel hatlarıyla beklentiye oldukça yakın olduğu not edildi.

Bankanın 2024’te kredilerde özel bankalara göre daha düşük büyüme ve etkin sermaye yönetimi hedeflemekte olduğunu kaydetti.

Yapı Kredi Yatırım, HALKB hisseleri için nötr değerlendirmede bulundu. Ayrıca TUT tavsiyesini ve 12 aylık hedef fiyatını 15 TL/pay olarak koruduklarını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Vakıf Yatırım ise günlük bülteninde bankanın yılın son çeyreğini beklentilere paralel bir kar ile tamamladığını not etti. Bankanın net faiz gelirlerinin arttığını bildirdi.

Son bir ayda banka hisselerinin bankacılık endeksini yüzde 9 yenmeyi başardığını bildirdi. Vakıf Yatırım, makro görünüme yönelik güncellemelerin sonrasında banka için hisse başı hedef fiyatı 14,15 TL’den 17,30 TL’ye yükseltti. Halk Bankası için kısa vadeli “Endekse Paralel Getiri” ve uzun vadeli “TUT” önerisinin devam ettiğini aktardı.

Dün kapanışı 14,28 TL’den yapan HALKB hisseleri, bugün açılışı 14,30 TL’den yaptı. 14,42 TL’ye kadar yükselen hisseler, sorasında hafif düşüşe geçti. Yazım sırasında 14,33 TL’den işlem gördü.

Hisseler yıllık bazda yüzde 59,73, aylık bazda yüzde 10,89 haftalık bazda ise yüzde 8,13 değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.