Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2023’te Kâr Payı Vermeyen Şirket Yeni Temettü Kararını Açıkladı

2023 yılında kâr payı dağıtılmamasına karar veren Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’den bu yılın temettü kararı geldi.
2023’te Kâr Payı Vermeyen Şirket Yeni Temettü Kararını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Geçen yıl ortaklık yapısında değişikliğe giden ve pay alımı yaparak şirket sermayesindeki nominal tutarlı pay oranını 25 milyon TL’ye çıkaran Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’den temettü kararı geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaştı.

Temettü bildiriminde, geçen yıl kâr dağıtımına çıkmayan şirketin bu yıl da kararında değişikliğe gitmediği görüldü. Özderici GYO, borsada yatırımcılarına temettü dağıtmayacağını duyurdu.

Şirket açıklamasında, “Şirket kârına katılım konusunda herhangi bir imtiyaz mevcut değildir. Şirketimiz kâr dağıtımı konusunda Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Mevzuatında yer alan düzenlemelere uymaktadır” denildi.

Borsada 30 yıla yakın zamandır işlem gören şirketin OZGYO kodlu hisseleri son günlerde yatırımcısını mutlu etmedi.

Yıllık primi yüzde 40 olan ve getirisi enflasyonun altında kalan hisseler aylık yüzde 8 düşerken, kapanan haftayı yüzde 11 değer kaybıyla geçirdi.

GCM Yatırım Banner

Yıl içinde en yüksek 7,15 TL’den işlem gören OZGYO, 15 Mart Cuma günkü işlemleri yüzde 5 çekilmeyle 5,67 TL’den sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın