Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

3 Şirketin Ortaklık Yapısı Değişti! O Hisse Tavan Yaptı

Bayrak EBT Taban, Özderici GYO ve Ulaşlar Turizm'de ortaklık yapısında değişiklik yapıldı. BAYRK tavanda devre keserken, ULAS ve OZGYO ekside geziyor.
3 Şirketin Ortaklık Yapısı Değişti! O Hisse Tavan Yaptı
HABER GİRİŞ

Bugün Borsa İstanbul’un 3 şirketi birbiri içinde ortaklık yapısında değişikliğe gitti. Değişime konu olan şirketler, Bayrak EBT Taban, Özderici GYO ve Ulaşlar Turizm olurken, pay alım ve satım haberleri peş peşe geçti. Haberin ardından Alt Pazar’da işlem gören Bayrak EBT hisseleri tavanda devre kesti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından 3 şirketteki değişiklikle ilgili bildirim gönderildi. Bu bildirime göre; Bilal Naz’ın Bayrak EBT Taban’daki nominal değerli payları 10.700.180 liradan 6.433.710 liraya indi. BN Yatırım Holding’in Bayrak EBT Taban’da hiç payı yokken yapılan Bilal Naz’ın yaptığı satış sonrasında 4.266.470 nominal tutarlı paya ulaştı.

Bayrak EBT Taban Yönetim Kurulu Başlanı Bilal Naz tarafından yapılan pay alım satım işlemleriyle değişen ortaklıkta rakamlar şöyle:
Bayrak EBT Taban Ortaklık Yapısında Değişiklik
Kaynak: KAP

Bayrak EBT Taban ve Ulaşlar Turizm arasındaki pay değişikliği, hisselere farklı yansıdır. BAYRK kodlu hisseler tavan yaparak 9,08 liraya tırmanırken, ULAS kodlu hisseler yüzde 3’ü aşan düşüşle 14,71 liradan işlem görüyor.

Başkan Bilal Naz, Bayrak EBT Taban’da 6.404.908 TL nominal değerli alış işlemi yaparken, 4.266.470 TL nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirdi. Bilal Naz’ın sattığı paylar, BN Yatırım Holding’e geçti. Bu pay alım satımı sonucu Bilal Naz’ın Bayrak EBT Taban’daki payı yüzde 13,65 düzeyine indi.

Bilal Naz, Ulaşlar Turizm hisselerinde de 170.625 TL nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirdi ve sermayedeki payının yüzde 9,89’a indiği açıklandı. Naz’ın pay satışı öncesinde sahip olduğu nominal tutarlı pay değeri 2.681.125 TL iken, satış sonrasında 2.510.500 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’de ise Özderici GYO 400.000 TL nominal tutarlı alış yaparak şirket sermayesindeki nominal tutarlı pay oranı 25.000.000 TL’ya ulaştı. Şirket pay geri alımı yaparak sermayesini artırdığını 13 Aralık’ta duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.