Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2023’te Halka Arz Olan Enerji Şirketinden 83,5 Milyon TL’lik Anlaşma

Geçen yıl halka arz olan enerji şirketi anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi. Erzurum'da yer alan GES'in devreye alındığını duyurdu. Detaylar haberde...
2023’te Halka Arz Olan Enerji Şirketinden 83,5 Milyon TL’lik Anlaşma
HABER GİRİŞ

Enerji sektörüne 2010 yılında faaliyet göstermeye başlayan Cw Enerji Mühendislik Ticaret Ve Sanayi A.Ş. yeni iş ilişkilerini hız kesmeden duyurmaya devam ediyor. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden hem projenin kabulü hem de ortaklık faaliyetlerini olumlu etkileyecek yeni anlaşmasını duyurdu.

Yapılan açıklamada şirket, yurt içinde yerleşik bir müşteri ile arazi tipi güneş enerjisi santrali kurulumu kapsamında sözleşme imzaladığını açıkladı. Bahsi geçen sözleşmenin KDV hariç 2 milyon 758 bin 275 dolar olduğu belirtildi.

Sözleşme tutarının Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) döviz alış USD/TL kuru ile hesaplandığında KDV hariç 83 milyon 534 bin 082 TL olduğu kaydedildi. Sözleşme kapsamında söz konusu projenin 2024 yılı üçüncü çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması planlandığı belirtildi.

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine 2023 yılının ilk dokuz aylık hasılatına oranla yaklaşık yüzde 1 olumlu etki sağlayacağı bildirildi.

GES Devreye Alındı

Yeni iş ilişkisinin yanında şirket proje kabulü hakkında açıklamada bulundu. 5 Eylül 2023 tarihinde 1 milyon 681 bin 680 dolar tutarında güneş enerjisi santrali (GES) kurulumu sözleşmesi imzalandığı hatırlatıldı.

GCM Yatırım Banner

Erzurum’da yer alan güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapıldığı aktarıldı. Santralin devreye alındığı ve elektrik üretimine başlandığı bilgisi verildi.

Geçen yıl 108,60 TL fiyattan halka arz olan şirketin hisseleri (CWENE) incelediğinde bugün açılışı 336 TL’den yaptığı görüldü.

338,75 TL’ye kadar yükselen hisseler bu seyrini koruyamadı ve düşüşe geçti. Günlük kaybı yazım sırasında yüzde 1,06 olan hisseler saat 11.12 itibarıyla 328 TL’den işlem gördü. CWENE hisseleri yatırımcıya aylık bazda yüzde 21,75, haftalık bazda ise yüzde 11,97 değer kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın