Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2020 Peugeot 3008 SUV’un Değişim Hazırlıklarına Başlanmış!

Peugeot'un kompak SUV'u 3008'in makyajlı 2020 halinin testleri yapılmaya başlanmış.
2020 Peugeot 3008 SUV’un Değişim Hazırlıklarına Başlanmış!
HABER GİRİŞ

Eminiz ki casus çekimleri yapan kişi en başta bu aracın Peugeot 3008 olduğunu anlamamıştır! Sürekli takip sonunda çok yaklaşmış olacak ki örtünün altındakinin Fransız SUV’una ait olduğunu görmüş! Hayatına 2008 yılında MPV olarak başlayan 3008, bir çok kuruluş tarafından yılın aracına layık görülmüş. İlk kez Hırvatistan’da gösterilen aile aracı, 2016 yılında artık daha farklı bir karoser ve sınıfa mensup olarak çıkartıldı.

Dünyada genel olarak azalan station wagon ve MPV araç boşluklarını çok iyi dolduran crossover ve SUV segmentinin en teknolojik üyelerinden 3008, 2. neslinin facelift testelerine başlanmış. Peki yeni makyajlı SUV’da neler olması bekleniyor?

Yeni 3008’de en çok, gelecek hibrit motoru üzerinde duruluyor.

2020 Peugeot 3008 Makyaj OperasyonuResimler üzerinde kapaksız duran ve bilerek yapıldığını düşündüğümüz şarj portu, 3008’e gelecek gelişmiş bir plug-in hibriti işaret ediyor. Peugeot, 1.6L turbo besleme üniteye takviye ettiği iki elektrikli motoruyla toplamda 300 ps güç üretecek. Sadece benzin motoru 196 ps güç sağlacayacak.

3008 Hybrid4’ün güç aktarma organı arkaya monte edilen elektik motoru sayesinde dört çeker sistemini oluşturacak. Makyajla birlikte motor kısmında yapılacak en büyük değişimi söylemiş olduk. Dış kısımdaki değişimlerinde ise tahminlerimizi devreye sokacağız!

Ön yüzde çok kapsamlı bir farklılaştırmaya gidildiğini açıkçası düşünmüyoruz.

2020 Peugeot 3008 DeğişimKamuflajın açık olan kısımlarından tahminlerimizi yürüteceğiz. Göze çarpan ilk değişimin tamponda olduğunu gördük. Günceliyle karşılaştırdığımızda havalandırma kısımlarda farklı olduğu farkedilebilir. Sis farı bölgeleri komplo değişime uğrayabilir.

GCM Yatırım Banner

Izgara yapısında ve şeklinde değişikliğe gidileceğini düşünmüyoruz. Aydınlatma kısmı için bir şeyler söyleyecek olursak; sadece Ledin, far içerisindeki düzeninde değişim olacağını düşünüyoruz.

Makyajlı 3008’in arka bölümünde de ufak dokunuşlar yapılabilir.

2020 Peugeot 3008 Değişim Arka BölümBelli olmamakla birlikte stop farlarında biraz daha inceltmeye gidilmiş olabilir. Bagaj kısmında düzenin bozulmadığı, tamponda da süslemeler yapılacağını düşünüyoruz.

Kokpit için beklenen daha fazla bağlantı özellikli, hissiyatı güçlendirilmiş bir dokunmatik ekranın yerini alması bekleniyor. Ayrıca PSA’nın “i-Cockpit” ekran teknolojisinin son sürümüne yer verileceği söyleniyor. Modelin 2019 yılının son çeyreğinde 2020 model yılı olarak üretilmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın