Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

11 Günde Eriyen Hissede Bir Patron Satışı Daha

Sert düşüşler yaşayan DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ortaklarından bir pay satışı haberi daha KAP üzerinden yapıldı. Detaylar haberin içerisinde;
11 Günde Eriyen Hissede Bir Patron Satışı Daha
HABER GİRİŞ

Son dönemde sert düşüşleriyle dikkat çeken DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni bir açıklama geldi. Özel durum açıklamasında bulunan şirket, paylarının bugün Borsa İstanbul’da satıldığını ve gelirin sermaye avansı olarak aktaracağını duyurdu.

Borsa İstanbul’da DAPGM koduyla işlem gören hisse, 17 Kasım’a kadar yükseliş göstererek 85,25 lirayla zirveyi görmüştü. Zirvenin ardından hisse sert düşüşlerle 32,14 liraya kadar geriledi.

DAPGM hissesi bugün TSİ 18.00 itibarıyla yüzde 9,97 taban oranda düşüş göstererek 32,14 liradan işlem gördü. Hisse yatırımcısına aylık yüzde 57,32, yıllık ise yüzde 18,27 oranında kaybettirdi.

KAP bildirisinde bugün şirket ortağı Rafet Yılmaz’ın nezdinde bulunan ödenmiş sermayenin yüzde 3,19’una tekabül eden 12.284.166 TL nominal değerli payların 6 Aralık 2023’te (Bugün) Borsa İstanbul’da satıldığı açıklandı.

Satılan payların aracı kurum komisyonları düşüldükten sonra elde edilen 397.545.400 TL gelirin, gelecek dönemde şirket tarafından verilmiş taahhütler ve yasal mevzuat çerçevesinde işbu tutarının tamamının sermaye avansı olarak aktaracağına işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Sert düşüşlerin üzerine şirket, hissenin 4 Aralık’ta volatilite bazlı tedbir sistemine (VBTS) alındığı açıklamıştı. Hissede, VBTS kapsamında 5 Aralık 2023 seans başından 4 Ocak 2024 seans sonuna kadar brüt takas uygulanacağına işaret edilmişti.

VBTS kararının ardından 5 Aralık’ta ise şirketin ortağı Ziya Yılmaz tarafından, ödenmiş sermayenin yüzde 4,80’inine denk gelen 18.472.446 TL nominal değerli payların satıldığını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın