Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günlerdir Düşen Hissede Patron Satışına Dair Açıklama Geldi

DAP Gayrimenkul hissesi, üst üste taban yaparak zirvenin yarısına inerken, şirketten pay satışına dair KAP açıklaması geldi.
Günlerdir Düşen Hissede Patron Satışına Dair Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son günlerde aşırı volatil hareketleriyle yatırımcıların gündeminden düşmeyen DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. soluksuz yükseldikten sonra, art arda yediği tabanlarla adeta eridi bitti. Kasım ayının ilk yarısında hızla yükselen şirket hissesi (DAPGM), 17 Kasım’da 87 lira ile tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Ancak bu seviyeden sonra yönünü aşağı çevirerek, üst üste her gün değer kaybetti. Bazı günlerde yüzde 10’luk düşüşlerle taban yapan hissede meydana gelen olağandışı fiyat ve miktar hareketleri konusunda, kamuya açıklanmayan özel bir durum olmadığına dair açıklama yapılmıştı.

Hissede meydana gelen aşırı düşüşlerin ardından dün akşam volatilite bazlı tedbir sistemine (VBTS) alındığı açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan bilgiye göre DAPGM paylarında, VBTS kapsamında 5 Aralık 2023 seans başından, 4 Ocak 2024 seans sonuna kadar brüt takas uygulanacağı belirtildi.

Mevcut durumda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredili işlem yasağı tedbirinin de brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edeceği açıklandı.

GCM Yatırım Banner

DAPGM Bir Ayda Yüzde 56 Eridi

DAPGM Bir Ayda Yüzde 56 Eridi
Kaynak: Paratic Piyasalar

17 Kasım zirvesini gördükten sonra hızla düşüşe geçen hisseler, bir haftada yüzde 34, bir ayda yüzde 56 ve bir yılda yüzde 10 oranında değer kaybetti. Sadece beş gün içinde 27,5 milyon lot el değiştirdi. Saat 14.43 itibarıyla yüzde 4,04 düşüşle 34,18 liradan işlem görüyor.

Bugün ise patron satışı hakkında KAP açıklaması geldi. Şirketin ortağı Ziya Yılmaz tarafından, ödenmiş sermayenin yüzde 4,80’inine denk gelen 18.472.446 TL nominal değerli DAPGM paylarının, 4 ve 5 Aralık tarihlerinde satışının yapıldığı belirtildi.

Buradan elde edilen gelirin ise şirketin sermaye yapısının güçlendirilmesi ve önümüzdeki dönemde büyüme hedefleri doğrultusunda kullanılmak üzere, şirkete avans olarak verileceği açıklandı.

Hemen ardından yapılan yeni açıklamada ise söz konusu tutardan aracı kurum komisyonları düşüldükten sonra elde edilen 631.422.100 TL gelirin, önümüzdeki dönemde şirkete verilmiş taahhütler ve yasal mevzuat çerçevesinde, tutarın tamamının sermaye avansı olarak aktarılacağı beyan edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.