Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

0,68 TL Temettü Verecek Enerji Şirketi Dev İmzayla Gündem Oldu!

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde yeni iş ilişkisine dair açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
0,68 TL Temettü Verecek Enerji Şirketi Dev İmzayla Gündem Oldu!
HABER GİRİŞ

Büyük çaplı üretim kapasitesiyle ülkenin önde gelen güneş paneli üretim şirketlerinden biri olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, büyük çaplı güneş enerjisi santrali kurulumu işinin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Yörpaş Yöresel Yiyecekler Pazarlama A.Ş. unvanlı Komagene markasına sahip şirket ile arazi tipi güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirmek amacıyla sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

3 milyon 766 bin dolar tutarındaki sözleşmeye istinaden 1 hafta içerisinde yaklaşık yüzde 20 oranındaki avans ödemesinin şirkete yapılacağı belirtildi.

Söz konusu projenin 2024 yılının son çeyreği içerisinde tamamlanmasının planlandığı ifade edildi. Açıklamanın devamında, yeni iş ilişkisinin 2024 yılı hasılatına olumlu etki edeceğinden bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Ağustos ayı içinde yatırımcısına pay başına net olarak 0,6897367 Türk lirası temettü dağıtacak olan şirket, yine bu hafta yaptığı bir diğer KAP bildiriminde, yurt içinde yerleşik müşteri ile güneş paneli ürünü için 1 milyon 528 bin 409,75 dolar tutarında ürün satışı konusunda anlaşma sağlandığını duyurmuştu.

CWENE Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 1,37 değer kaybıyla 10.138,97 puandan tamamlarken, CWENE hisseleri endeksle paralel hareket etti ve düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 375 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 2,7‘lik düşüşle 215,9 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

CWENE Hisseleri Bugün Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CW Enerji hisseleri, uzun vadede ise yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 26 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.