Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zynga Hisseleri 12,7 Milyar Dolarlık Alımla %50 Yükseldi

San Francisco merkezli oyun üreticisi Zynga, haftanın ilk günü açılış öncesi işlemlerde hisselerinde yüzde 50 yükselişle gündeme geldi.
Zynga Hisseleri 12,7 Milyar Dolarlık Alımla %50 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Farmville, Mafia Wars ve CityVille gibi dünyaca ünlü oyunların üreticisi olan Zynga, video oyunu üreticisi Take-Two Interactive’nin satın alım teklifini kabul etti. Zynga hisseleri açılış öncesinde yüzde 50 yükseldi.

Rockstar Games ve 2K Games şirketlerini de bünyesinde barındıran Take-Two Interactive, Zynga’yı 12,7 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Bu video oyun endüstrisindeki son dev satın alım haberi olarak gündemde yankı uyandırdı.

Nasdaq Borsası’nda işlem gören ZNGA kodlu hisse senetleri, yüzde 50’yi aşan yükseliş kaydetti.
Zynga Hisse %50 Hisse
KAYNAK: MarketWatch

Zynga’nın tüm tedavüldeki hisselerini hisse başına 9,86 dolardan satın alacağını açıklarken bu Cuma günü Zynga’nın kapanış fiyatı üzerinde yüzde 64 prim anlamına geldi.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick bir basın açıklamasında; “Bu stratejik kombinasyon, zengin bir yenilik ve yaratıcılık geçmişine sahip, pazar lideri, çeşitlendirilmiş bir mobil yayıncılık platformuyla, sınıfının en iyisi konsol ve PC serilerimizi bir araya getiriyor” dedi.

Strauss, anlaşmanın kapanıştan sonraki ilk iki yıl içinde yıllık 100 milyon dolarlık maliyet sinerjisi yaratmasını ve zaman içinde en az 500 milyon dolarlık potansiyel net rezervasyon yaratmasını beklediğini söyledi. Zynga, Covid-19’un getirdiği evde kalma trendlerinden önemli bir yararlanıcı olarak görülse de hisse fiyatı geçtiğimiz yıl yaklaşık yüzde 38 düştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu