Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zotye Auto ABD’ye Kendi İsmiyle Giren İlk Çinli Araba Markası Olacak!

Çinli Zotye Otomobil, 2020 yılına çok iyi hazırlanıyor. Çünkü o yılda ABD'ye giriş yaparak, tarihe geçmiş olacak!
Zotye Auto ABD’ye Kendi İsmiyle Giren İlk Çinli Araba Markası Olacak!
HABER GİRİŞ

En son Range Rover modellerini klonlayarak iyice ünlenen Zotye Automobile, kıtalar arası saldırışlarına başlıyor. Uzak Doğu ülkesinin içerisinde hızla türeyen yeni markalar, özellikle Alman otomobil endüstrisini korkutuyordu. Otomobil dünyasının ana üssü olmak isteyen Çin, milyarlık pazarı için şirketlerle ortaklıklara gidiyordu.

ABD’nin kabul ettiği yeni anlaşmada Zotye, bir SUV modelle kıtaya giriş yapacak. Zaten Trump’ın bazı yaptırım ve ticari değişimleri yerli markaları epeyce sıkıntıya sokmuştu. Bunu fırsat bilen Çin’de, HAAH Otomotiv Holding ile birleşti. Merkezi ise Kaliforniya olarak belirlenmiş.

Belkide dünyanın en çok araç koplayan şirketi Zotye’dir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Abartısız, dünya otomobil markaların çoğu modellerini Zotye’de görebilmeniz mümkün. Renault Fluence, Smart, Fiat Bravo vb. bilindik modellere de rastlıyorsunuz. Konunun diğer tarafına baktığımızda belki sizede ABD’nin buna izin vermesi garip gelmiş olabilir.

Zotye, detaylar konusunda açık vermemekle beraber, ABD’ye giriş yapacak ilk modelin SUV olduğu kesinleşti. Şirket, “Model üzerinde mühendislik geliştirme ve homologasyon çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Çinli şirketin ilk modeli T600 veya T900 modeli olabilir. Ya da tamamen yeni bir model olacak!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==T600 dediğimiz model VW’nin Tiguan‘nından kopyalanan bir 4×4 aracı. T900 ise sizlerle birlikte inceleyerek, Range Rover Sport’a olan benzerliğinden konuşmuştuk. Şirketin resmi sitesi incelendiğinde ise 2018-2022 yılları arasında piyasaya çok sayıda yeni modelin yollanılacağı söyleniyor.

GCM Yatırım Banner

Çinli şirket ülkeye giriş öncesi ülkedeki bayilik ağını kurmak istiyor. Zotye USA, HAAH Auto ile bunun planlarını yaptığını bildirdi.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Çinli Geely’nin Tarzıyla Ön Plana Çıkan “Bin Yue SUV”un Tüm Detayları!

Amerika topraklarında ilk olarak satış yapan Çinli otomobil firması ünvanını alacak olan Zotye, 2020 yılında araç gönderimlerini başlatıyor.

Piyasaları ne kadar etkiler sorunun aslında cevabı verile de bilir, verilemeye de! Uzaktan Çin’in ABD’ye giriş yapması dengelerin değişebileceğini gösteriyor. GM’nin işerinin iyi gitmediğini ve Ford cephesinde durumların biraz bozulduğunu göz önüne alırsak, Zotye araç yollama zamanını iyi kestirmiş yorumunu yapabiliriz.

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.