Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zotye Auto’nun Range Rover Sport Kopyası T900 Sokaklarda!

Çinli Zotye, önceden dijital olarak gösterdiği T900 modelinin gerçek görselleri geldi!!!
Zotye Auto’nun Range Rover Sport Kopyası T900 Sokaklarda!
HABER GİRİŞ

İyi ki ülke sınırları fazla aşılmıyor! Girişi bu şekilde yapmamızdaki neden, aynı anda 3 markayı alarak kendine kopyalayan Çinli üreticeler bu tipleri kendi pazarlarına yapıyorlar. Bazı çabaların ve alınan kararların bir işe yaramadığını yine gördük. Land Rover geçtiğimiz sene “bari modellerimiz tanıtımından sonra kopyalansın” düşüncesiyle önlemler almaya çalışmıştı.

Zotye’de buna uyarak T900’u Range Rover Sport olarak yapma kararı almış. Her ne kadar İngiliz üretici aracına benzetilse de aşağıda en az 2 üreticiye de benzeteceğimizin garantisini verebiliriz. Daha fazla sizleri bekletmeden kopya SUV’a geçelim.

Yalnızca dış kupa olarak Range Rover’a benzediğini düşünüyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yukarıdaki görsele bütün olarak bakıldığında Sport’un duruş biçimi T900’e direkt enjekte edilmiş. Buradan bakılınca dikiz aynası, lastikler gibi detayların birebir aynı olduğunu hissediyoruz.

Öte yandan ana görselimizde daha net olacağı üzere; ön kısım büyümüş bir Ford Mondeo veya Edge SUV diyebiliriz. Heybetli ve asi duran bakışlar dışında kaput ve tampon yine Land Rover grubuna benzetilmiş.

Gerçeğinden yaklaşık 6 kat daha ucuz olan T900, arka kısım için ABD yolculuğu yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Cam üstü rüzgarlık sportif havaya katkı sağlamış. Bagajdaki krom detaylar, cam altı ve tampon kısmında da bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Farların araçtaki lokasyonuna ve şekline bakılırsa Jeep Cherokee‘nin bedeninden bir parça alındığını görürüz.

T900’ün kokpiti daha güzel sahneler barındırıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yanılıyor da olabileceğimizi söyleyerek iç mekan parçalarının çoğunda deri ve nubuk malzemesi kullanılmış.

Ortaya doğru geldiğimizde Mercedes’in MBUX sistemine ramak kaldığını görüyoruz. Gösterge paneli ile bilgi ekranın bütün halde duruşu böyle düşünmemize neden oldu.

Aşağıya doğru yol aldığımızda kontrol düğmelerinin bulunduğu kısım bizlere bir önceki Audi A8 hatırlattı.

Çin sınırlarından çıkışı yapılmayacak T900’de orta hacimli bir motor kullanılacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aldığımız bilgilere göre Zotye SUV’da 2.0L, 250 ps ve 350 nm tork üreten bir üniteye yer verecek. Benzinli ünite çift turboya sahip. Teknik verileri özelliklerinin T900’de yeterli olacağını düşünüyoruz.

Fiyatlara gelince; Range Rover Sport’un 128 bin dolar olduğu bir ülkede yakın kopyası 23 bin dolara satılacak.

Şekil bakımdan güzel olan ancak diğer kısımlardan sınıfta kalan T900, iyi bir motor ünitesi ve donanımlara sahip. Zotye T900’e bir yorum yapacak olsanız o ne olurdu?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.