Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Holding’de 10 Yıl Sonra İlk! CEO Değişiyor

Zorlu Holding’de 2013 yılından bugüne üst düzey yönetici olan Ömer Yüngül koltuğu bırakıyor. Yüngül’den görevi devralacak isim ve şirket açıklaması haberde;
Zorlu Holding’de 10 Yıl Sonra İlk! CEO Değişiyor
HABER GİRİŞ

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Zorlu Holding A.Ş.’deki üst düzey yönetici değişikliği hakkında bildirimde bulundu.

Bildirimde, Zorlu Holding bünyesinde 27 yıldır önemli görevlerde bulunan ve 10 yılı aşkın zamandır holding CEO’su olan Ömer Yüngül’ün emekli olduğu haberi verildi. Bu nedenle Yüngül’ün görevinden 21 Haziran 2024 tarihi itibarıyla ayrılacağı açıklandı.

Aynı tarihte ise Yüngül’ün yerine, 2002 yılından beri holdingin Mali İşler Grubu Başkanı (CFO) olan Bekir Cem Köksal’ın geleceği bilgisi verildi.

Yüngül’den 5 ay sonra görevi devralacak olan Köksal’ın aynı zamanda Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ ile Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi olduğu detayı paylaşıldı.

Zorlu Holding Hisse (24.01.2024)
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada MZHLD koduyla işlem gören holding hisseleri üst düzey yönetimde 10 yıl sonra gelen değişikliği bildirdiği günde yükselişini sınırlı tuttu.

Şimdi Kayıt Olun

Aylık yüzde 5’e yakın artan hisseler bugünü pozitif bölgede kapatsa da yükselişi yüzde 1’in altında oldu.

Yılbaşından bu yana en yüksek 8,90 TL seviyesini gören MZHLD, yatay hareketleri sürdürerek günü 8,36 TL’den kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.