Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji’den Halka Arz Adımı! Başvuru Yapıldı

Zorlu Enerji'nin bugün yaptığı KAP bildirisiyle şirketin bağlı ortaklığı Zorlu Yenilenebilir Enerji'nin halka arz için resmi başvuru yapıldığını açıkladı. İşte detaylar;
Zorlu Enerji’den Halka Arz Adımı! Başvuru Yapıldı
HABER GİRİŞ

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak 16 Şubat’taki açıklamasında Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arz planı olduğunu açıklamıştı. Zorlu Enerji’den bugün resmi adım geldi. Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklık Zorlu Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin halka arz başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

Zorlu Enerji KAP bildirisinde, Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin (Zorlu Yenilenebilir) bir kısım paylarının halka arzına ilişkin olarak İzahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na bugün başvuruda bulunulduğunu bildirdi.

SPK’ya 22 Şubat 2024 tarihinde (Bugün) başvuru yapıldığı, Taslak İzahname ve Fon Kullanım Raporu’nun şirketlerin resmi internet siteleri üzerinden bugün yayımlandığı belirtildi.

Ayrıca Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’nin internet sitelerinde de yayımlandığına işaret edildi.

Paratic Piyasalar Zorlu Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da ZOREN koduyla işlem gören Zorlu Enerji payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 120,33 oranında kazanç sağladı.

GCM Yatırım Banner

Aylık bazda yüzde 36,76 yükselen hisse, haftalık ise yüzde 14,31 oranında arttı. ZOREN payları bugünkü kapanışını yüzde 0,5 kayıpla 5,98 liradan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.