Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji CEO’su Açıkladı: Halka Arz için Başvuracağız

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arz için yakın zamanda başvuru yapacaklarını söyledi. Ayrıntılar geliyor...
Zorlu Enerji CEO’su Açıkladı: Halka Arz için Başvuracağız
HABER GİRİŞ

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak Bloomberg HT yayınında Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arzı planına ilişkin açıklamada bulundu Ak şirketin halka arzı için 10 gün içinde başvuraklarını, şu anda önceliklerinin rasyoları düzeltmek olduğunu söyledi.

Zorlu Enerji CEO’su, proje bazlı ortaklıklar planladıklarının bilgisini verdi. Şirketin Trakya ve Gaziantep’de doğal gaz iştiraklerini devretmesi ile ilgili konuşan Ak, doğal gaz varlık satışı sonrası borçluluklarının 1 milyar dolarlar civarına yaklaşacağını söyledi.

Halka arz da olursa borçluluk oranını 1 milyar doların çekebileceklerini belirten Ak, “Bir yandan yatırım da yapmak istiyoruz. Ciddi anlamda piyasada fırsatlar var” ifadelerini kullandı.

ZOREN fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Avrupa’da elektrikli araç ve şarj altyapı sektöründeki büyümeye dikkat çeken Ak, “Biz de bu alanda faaliyetlerimize yön vereceğiz. Sıfır emisyon hedefine ulaşmak şirket stratejimiz. İtalya ve Fransa’da 7-8 bin euro elektrikli araç teşviki başladı. Ülkemizde de elektrikli aracın payı, toplam satış içerisinde artacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.

Ak’ın açıklamaları sonrası şirketin borsadaki hisseleri yüzde 7’ye yakın yükseldi. ZOREN bu yükseliş sonrası 5,72 TL’ye kadar yükseldi. Hisse senedi yazım itibarıyla 5,65 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.