Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji Bağlı Ortaklığı “ZES Solutions EOOD” Adında Şirket Kurdu

Zorlu Enerji Bulgaristan’da şirket kurulumu açıklamasını yaparken, hisseleri borsada sakin performans sergiliyor.
Zorlu Enerji Bağlı Ortaklığı “ZES Solutions EOOD” Adında Şirket Kurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji Elektrik Üretimi A.Ş. Bulgaristan’da, “ZES Solutions EOOD” unvanlı bir şirket kurulduğunu açıkladı. Söz konusu şirketin Hollanda’da kurulu %100 bağlı ortaklığı ZES N.V.’nin %100 doğrudan hissedarı olduğu belirtildi.

Kuruluş amacı olarak ise şirketin iştirakleri aracılığı ile Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerinin Avrupa Birliği ve çevre ülkelere taşınması ve ilgili ülkelerde bu kapsamda faaliyet gösterilmesi olduğu bilgisi paylaşıldı.

Zorlu Enerji hisse senedi fiyatı, kapanışa doğru 1,78 TL civarında geziniyor.
Zorlu Enerji Hisseleri %0,56 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

%0,56 artıda seyreden hisseler Salı günü 1,76 ila 1,80 dar bandında işlem gördü. Açılışı 1,78 TL ile son kapanış seviyesine yakın yaptı. Son haftalarda çok fazla dalgalanma göstermeyen Zorlu Enerji hisseleri (ZOREN) haftalık dönemde %1,71 oranında yükseldi.

Bu süreçte kaydettiği en yüksek fiyat 1,82, en düşük fiyat ise 1,71 oldu. Aylık periyotta 1,60 – 2,04 arasında seyreden şirket hisseleri yatırımcısına %1,65 oranında kaybettirdi.

Yıllık dönemde verdiği zarar ise %34’e yakın oldu. Zorlu Enerji hisseleri 52 haftalık işlem döneminde 1,50 lira ile dip, 2,92 ile tavan fiyatı kaydetti. Salı günü toplam işlem hacmi 66.108.826 TL düzeyinde gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın