Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zorlu Enerji Bağlı Ortaklığı “ZES Solutions EOOD” Adında Şirket Kurdu

Zorlu Enerji Bulgaristan’da şirket kurulumu açıklamasını yaparken, hisseleri borsada sakin performans sergiliyor.
Zorlu Enerji Bağlı Ortaklığı “ZES Solutions EOOD” Adında Şirket Kurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Zorlu Enerji Elektrik Üretimi A.Ş. Bulgaristan’da, “ZES Solutions EOOD” unvanlı bir şirket kurulduğunu açıkladı. Söz konusu şirketin Hollanda’da kurulu %100 bağlı ortaklığı ZES N.V.’nin %100 doğrudan hissedarı olduğu belirtildi.

Kuruluş amacı olarak ise şirketin iştirakleri aracılığı ile Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerinin Avrupa Birliği ve çevre ülkelere taşınması ve ilgili ülkelerde bu kapsamda faaliyet gösterilmesi olduğu bilgisi paylaşıldı.

Zorlu Enerji hisse senedi fiyatı, kapanışa doğru 1,78 TL civarında geziniyor.
Zorlu Enerji Hisseleri %0,56 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

%0,56 artıda seyreden hisseler Salı günü 1,76 ila 1,80 dar bandında işlem gördü. Açılışı 1,78 TL ile son kapanış seviyesine yakın yaptı. Son haftalarda çok fazla dalgalanma göstermeyen Zorlu Enerji hisseleri (ZOREN) haftalık dönemde %1,71 oranında yükseldi.

Bu süreçte kaydettiği en yüksek fiyat 1,82, en düşük fiyat ise 1,71 oldu. Aylık periyotta 1,60 – 2,04 arasında seyreden şirket hisseleri yatırımcısına %1,65 oranında kaybettirdi.

Yıllık dönemde verdiği zarar ise %34’e yakın oldu. Zorlu Enerji hisseleri 52 haftalık işlem döneminde 1,50 lira ile dip, 2,92 ile tavan fiyatı kaydetti. Salı günü toplam işlem hacmi 66.108.826 TL düzeyinde gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu