Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji ve Girişim Elektrik’ten Güncel Haberler

Zorlu Enerji Kızıldere-3 Jeotermal Enerji Santrali lisansına dair açıklama yaparken, Girişim Elektrik'in katıldığı ihalenin soncu netleşti.
Zorlu Enerji ve Girişim Elektrik’ten Güncel Haberler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji Elektik Üretim A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda Kızıldere-3 Jeotermal Enerji Santrali (JES) lisans tadili başvurusu hakkında açıklama yaptı. Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretimi AŞ’nin Aydın ili, Buharkent ilçesinde işlettiği, 189,75 MWm / 165 MWe kurulu güce sahip Kızıldere-3 JES’e entegre olarak güneş enerjisinden elektrik üretmek üzere Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi kurmak amacıyla santralin mevcut elektrik üretim lisansının 222,35 MWm / 165 MWe olarak tadil edilmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) başvuru yapıldı.

Zorlu Enerji hisseleri (ZOREN), son aylardaki durgun seyriyle yatırımcısının sabrını zorlayan hisselerden oldu. haftalık bazda yüzde 4 ekside bulunan hisseler, son bir ayda sadece 4,5 oranında prim yaptı. TSİ 15.06’da yüzde 1,03 değer kazancıyla 4,91 liradan işlem görüyor.

Teknik açıdan 4,81 – 4,86 destek, 4,97 – 5,05 direnç seviyeleri olurken, göstergeler “AL” tavsiyesini işaret ediyor.

Girişim Elektrik İhalesi Sonuçlandı

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. geçtiğimiz haftalarda duyurduğu bir halenin sonucu hakkında açıklama yaptı. Şirket, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından 17 Mart 2023 tarihinde yapılan 2023.MLZ.YAT.08 ihale numaralı Pano ve Box Alımı İşi ihalesinde en yüksek fiyatı vererek birinci oldu.

Bugün yapılan açıklamada ise Vangölü Elektrik Dağıtım tarafından Girişim Elektrik’e yollanan komisyon karar yazısı ve sözleşme davetine göre işin şirket uhdesinde kaldığı kesinleşti.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu ihalenin bedeli KDV hariç 2.328.000 Amerikan doları olurken, güncel kur ile 45.174.840 TL’ye denk geliyor.

Girişim Elektrik hisseleri (GESAN) şu dakikalarda yüzde 3 değer kaybıyla 76,80 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın