Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zorlu Enerji Polonya’da Şirket Kurdu

"ZES Spolka Z.O.O." adında yeni bir şirket kurulduğu açıklamasını yapan Zorlu Enerji, detayları paylaştı. KAP'tan yapılan açıklamalar şöyle...
Zorlu Enerji Polonya’da Şirket Kurdu
Yorum

Zorlu Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden, yeni şirket kurulum haberi verdi. Açıklamada “Polonya’da, Hollanda’da kurulu %100 bağlı ortaklığımız ZES N.V.’nin %100 doğrudan hissedar olduğu, “ZES Spolka Z.O.O.” unvanlı bir şirket kurulmuştur.” ifadesine yer verildi.

Şirket kurulmasına dair 21 Ocak’ta bir açıklama yapılmıştı. Bu adım doğrultusunda karar alınırken, Polonya’daki şirketin; Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerinin Avrupa Birliği ve çevre ülkelere taşınması ve ilgili ülkelerde bu kapsamda faaliyet göstermesi amaçlanıyor.

Zorlu Enerji, sene başında Bulgaristan’da “ZES Solutions EOOD” unvanlı bir şirket daha kurmuştu. Benzer şekilde Hollanda’da kurulu %100 bağlı ortaklığı ZES N.V.’nin %100 doğrudan hissedarı olduğu bildirilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu